Tag: тесто

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: На тестото нареди месо и кашкавал – кога го испече сите занемеа

Нареди тесто, кашкавал, месо и направи совршена пита за која ќе имате воздишки.Се што ви треба и начинот на подготовка на овој деликатес се прикажани во видеото на Tastymade. Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач […]

Видео, Десерти

Намачка растопена чоколада на тесто – десерт по кој ќе полудите

Ќе полудите кога ќе го погледнете видеото за овој десерт. Лесно, брзо, неверојатно вкусно и едноставно за подготовка.Стави чоколадо во тесто и направи магија. Погледнете… Повеќе на Готви.мк: Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука Еве како да ослабете според хороскопскиот знак ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Од мини питички направи пита во форма на цвет – вкусот бесценет!

Направи пита во форма на цвет полна со месо од кое ќе си ги излижете прстите. Ви требаат тесто, мелено месо, малку кромид, зачини, кашкавал и добивате супер вкус со одличен изглед. Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Кога ќе споите сирење, сланина и тесто грешка нема – следи ГОЗБА

Доволно е еднаш да го пробате овој специјалитет и ќе ви стане омилен. 3 шолји млеко 2 шолји макарони 1 лажица сол 2 лажици бибер 1 шолја чедар 1 шолја моцарела 3 лажици путер сланина ½ лажици лук во прав 1 лажица сол 1 лажица вегета   Подготовката погледнете ја […]

Главни јадења

Брзи лепињи без квасец

Овие лепчиња се готови за 15 минути! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Домашна гибаница – мирис на тесто од рерната

Кори кои крцкаат, богат вкус, мирис на месено, среќни лица на најмилите. Погледнете како се спрема домашна гибаница и израдувајте го вашето семејство. Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов […]

Главни јадења

Едноставен рецепт за совршено тесто за пица – еве во што е тајната!

Направете домашно тесто за пица, филувајте по желба и уживајте во омилениот италијански специјалитет. СОВЕТ: Пицата секогаш печете ја во однапред загреана рерна, доколку сакате да биде крцкава печете на највисока температура. Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ВКУСНО: Топчиња со лук на денешното мени

Состојки за тесто, лукче и создадена е магија во кујната. Направете вкусни лепчиња со лук кои се неверојатно вкусни.Целата подготовка е прикажана во видеото. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Најмеките топчиња од тесто – куќата ќе замириса на дом

Направете вкусни топчиња од тесто од кои ќе се рашири неодолива арома во вашиот дом од која нема да може да дочекате да бидат готови.Начинот на подготовка и потребните состојки се прикажани во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Повеќе препораки на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по […]

Главни јадења

Рецепт за вкусна пица Маргарита

Класика на италијанската гастрономија… Вистинско богатство од медитерански ароми. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: […]