Tag: тесто

Главни јадења

Ручек за 30 минути – Вкусно пилешко во лиснато тесто

Пригответе вкусно јадење за цело семејство. Еве кои состојки ви се потребни, како и начинот на кој ќе го подготвите ова јадење: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз […]

Главни јадења

Погодно за сите видови печива: Тесто со јогурт готово за миг

Ова тесто е погодно за сите видови печива… Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Главни јадења

Плех полн со пита деликатес – Сите пријатели ќе дојдат по рецептот

Направете тепсија полна со супер вкус за која сите ќе бараат рецепт, а вашите домашни ќе бараат често да ја правите. Зачувајте го овој рецепт за да можете лесно и брзо да им го испратите на сите кои ќе ви го побараат 🙂 Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ова е […]

Предјадења

Не се чека тестото да нарасне – Една смеса, преку 30 мали погачи

Направете мали погачи кои ќе рашират неверојатен мирис во домот. Еве како да ги направите: Од една смеса излегуваат околу 30 мали погачи. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој […]

Деликатеси, Предјадења

Рецепт кој се споделува на Фејсбук – Нема шанси да не ви успее

Направете вкусен рецепт кој стана хит на Интернет. Навистина е вкусен, а многу лесен за подготовка. Еве што ви е потребно: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите […]

Предјадења

Полжавчиња на посебен начин – Рецепт за 20 минути

Вкусен појадок за добар старт на денот. Направете полжавчиња со мак, ова е сè што ви треба: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера за медал

Десерти

Ако сакате промена во кујната: Брз десерт со шеќер во прав

Ако ви здодеа од бомбици, торти и чоколади, време е да пробате нешто вкусно и ново во вашата кујна, кое ќе биде на листата на омилени десерти на семејството и најблиските. Малку потребни состојки, малку време, а супер вкус – еве го рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај […]

Главни јадења, Деликатеси

Од миксер во рерна – Брзо тесто за пица, без квасец!

За подготовка на пица имаме две варијанти за тестото – да купиме готово или, пак, да направиме сами во кујната. Ако вашиот избор е вкусна домашна пица, ова е рецепт за вас: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Лиснати пица залачиња Пица со сланина и праз Пица за 15 минути […]

Видео, Предјадења

Најбрзи и највкусни панцероти – Утрото може да почне (Видео рецепт)

Ова утро почнете го со вкусни панцероти со богат фил на кои им нема замена. Ова се потребните состојки и начинот на подготовката: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Домашни полнети панцероти Панцероти со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој […]

Деликатеси

Солена новогодишна елка – Празничен деликатес кој успева и на почетници

Направете совршен солен новогодишен деликатес во форма на елка. Како што цела година се трудевме да имате супер брзи и вкусни рецепти, но и корисни совети, овој пат ви предлагаме рецепт кој совршено се вклопува на празничната трпеза. Имајте вкусни и среќни празници 🙂 Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Новогодишна торта за […]