Tag: тесто

Видео, Главни јадења

Повкусно од бурек и пита: Панирани рибни стапчиња во тесто

Направете нешто повкусно од бурек и пита, панирани рибни стапчиња во меко тесто. Навистина совршено мезе или вечера. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за […]

Видео, Главни јадења

Лудо тесто за разни печива (ВИДЕО)

Од ова тесто ќе направите меки, вкусни печива, кифли, ролни, крофни, мекици, штрудли пици… што и да ви падне на памет. Трае до десет дена така што секогаш ќе имате замесено тесто! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со […]

Видео, Деликатеси

Вакво нешто не сте јаделе: Тесто за пица од карфиол

Тестото за пица може да се направи да биде здраво и фит и тоа од карфиол.Вакво нешто не сте се сетиле да направите: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за највкусните уштипци (ВИДЕО)

Кога еднаш ќе ги пробате, ќе ги правите постојано! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Видео, Главни јадења

Домашни ролни со сирење (ВИДЕО)

Вкусно домашно печиво идеално за доручек или вечера…   Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бакина Кухиња“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите […]

Meat, Видео

Брз и вкусен ручек по напорниот работен ден

Направете брз и вкусен ручек по напорниот работен ден: Ви требаат колбаси и тесто, перфектно:   Повеќе рецепти  Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Зелена салата со сирење и џем од јагоди Еве како треба правилно да се мие зелената салата Салата Примавера Зеленчукова ужинка за на работа […]

Видео, Салати

Необична салата со тесто по рецептот на српската пејачка

Направете вкусна и необична салата по рецептот на Илда Шаулиќ, ќерката на познатиот фолкер Шабан Шаулиќ. Салата со корпички од лиснато тесто. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо […]

Видео, Предјадења

Вкусни мрежести погачици – филот неверојатно вкусен

Направете вкусни мрежести погаччици со кулен и сирење, погодни за сите видови прослави, за појадок, вечера, мезе, закуска.Ова е се што ви треба а прикажао е на каналот на Практична жена. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката […]

Видео, Деликатеси

Тесто за кифли, торти, пити, колачи – се успева со него

Направете го највкусното трсто за сите јадења и прилики:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за […]

Главни јадења

Домашни путер погачици: Кој еднаш ќе ги проба, веќе нема да купува леб!

Меко, фино и топло тесто идеално за доручек или вечера, но и за ручек наместо леб.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на […]