Tag: тесто

Видео, Деликатеси

МАЛКУ НАМИРНИЦИ, СУПЕР ВКУС: „Детелинки од тесто”

Направете совршено тесто и од него извадете вкусни филувани детелинки. Лесно и брзо се прави и не чини многу. Погледнете се во видеото: https://www.youtube.com/watch?v=jkFxRmfiVGQ Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Видео, Предјадења

КУЈНАТА ЌЕ ЗАМИРИСА: Ружички со сирење

Направете деликатесни мали ружички со сирење од кои кујната ќе рашири арома.Лесни се и вкусни, еве што ви треба и како се прават. Се е објаснето чекор по чекор во видеото:   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално […]

Главни јадења

Ви се јаде пица? Еве ОРИГИНАЛЕН РЕЦЕПТ од една пицерија!

Малку се оние кои не сакаат да јадат пица, кралицата на брзата храна со стотици варијации. Но, доброто тесто е темел на сè. Тестото за пица може да го подготвите на повеќе начини, а секој мајстор има свои трикови. Сепак, некои најмногу им веруваат на рецептите кои доаѓаат од самите […]

Десерти

За совршени палачинки – рецепт за тесто

За доручек или за лесна вечера со малку џем или Нутела, банани, кекс или шлаг, палачинките се совршен оброк… Ако сакате совршени палачинки, следете ја оваа постапка: Поврзани вести на Gotvi.mk: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Видео, Предјадења

Чамци од тесто со спанаќ – денот нека почне ДЕЛИКАТЕСНО

Денот нека започне вкусно, направете си чамци полнете си спанаќ. Врвно уживање.Се е прикажано во видеото:   Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Расука тесто па го исече на девет дела – ХИТ КАЈ ДОМАЌИНКИТЕ

Направи тесто, го расука, го исече на девет дела, па стави намирници. Го испече и доби деликатес. By @sumeyyeomer What ever this is, it’s NICE ••••••••••••••••••••••••••••• ❤️️Follow @thafoodheaven Follow @thafoodheaven ••••••••••••••••••••••••••••• Double Tap If You Like This Turn On Post Notifications ••••••••••••••••••••••••••••• Tag Us In Your Favorit Dishes, For A […]

Видео, Главни јадења

„ЛЕДЕНА ПИТА”: Дури и најискусните домаќинки не знаат за ова – ПИТА НАД ПИТИТЕ

🎥Creative and Delicious 😋❣️ By: @chefclubtv #tutorial #tutorials #diys #art #handmade #withlove #heart #decor #cute #pink #crafting #love #tutorialvideo #nifty #photooftheday #diy #moneysaver #makeover #joy #awesome #likeforlike #happy #yummy #instagood #moda #fashion #moda #nice #food #tips #cool A post shared by Hacks Diy Life (@hacks.diy.life) on Apr 12, 2017 at […]

Видео, Повеќе

Направете велигденски јајца од тесто – НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ

Направете велигденски јајца со тесто и чоколада. Ова се највкусните колачиња.   Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Видео, Главни јадења

Погача со ружи (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Во продолжение ви пренесуваме рецепт за преубава погача со ружи. Еве како да ја подготвите! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб […]

Видео, Повеќе

НЕКА БЛЕСКА ТРПЕЗАТА ЗА ВЕЛИГДЕН: Плетена корпа од тесто за вашите јајца

Направете најубава велигденска декороација од тесто. Ви прикажуваме како да подготвите корпа од тесто за вашите јајца.Верувајте, сите ќе  ви завидуваат.   Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули ВИДЕО: Подготовки за […]