Tag: тестенини

Meat, Pastes

Деликатес на денот: „Паста Алфредо”

Направете вкусен ручек со пилешко месо. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Салати

Совршенство без мана од 3 состојки: Рецепт за најдобриот сос за тестенини

Овој сос е толку едноставен за подготовка, но е значително поевтин од купечкиот. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Pastes

Деликатес: Запечени макарони со туна и кашкавал – крцкава кора и опоен вкус

Направете вкусен ручек, макарони со туна. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Tips & Tricks

Вака тестенините нема да се лепат – има едно важно правило

Кога варите тестенини, има едно важно правило да не се лепат. Имено, по варењето веднаш се цедат во цедалка, бидејќи ако ги оставите во водата во која се вареле уште кратко, ќе се згуснат, набабрат и лепат.Веднаш се цедат и служат. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа […]

Tips & Tricks

Ќе бидат меки, совршено сварени и вкусни – вистински мерки за подготовка на тестенини

Постојат мерки според кои ќе сварите совршени тестенини, кои нема да се лепат, ќе имаат супер вкус и нема да бидат недоварени. Мерките се – литар вода со 10 грама сол на 100 грама тестенини. Пробајте, ќе имате совршено јадење. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, […]

Главни јадења

Паста со брокула

Лесно и едноставно јадење… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Tips & Tricks

Трик „минута помалку” – вака ќе зготвите совршени тестенини

Постојат трикови за подготовка на тестенини, кои многу ќе ви помогнат за да не бидат преварени и да не се распаднат. Оставете ги во вода минута помалку отколку што е потребно, бидејќи додека стојат во водата, додека да се исцедат и спремат, дополнително ќе набабрат. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Pastes

Тестенини со многу зеленчук

Направете вкусни тестенини со зеленчук. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Tips & Tricks

Тестенини јадете само во ова време – нема да накачите ни килограм плус

Постои правилно време за јадење тестенини. Имено, тие се јадат околу 15 часот. Така, телото има доволно време да ги разгради, да не не здебели и да ги активира ензимите за варење на храната. Комбинирајте ги и со малку месо. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО […]

Главни јадења

Тестенини со сос од костени

Вкусни тестенини со неодолив сос од костени… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]