Tag: тестенини

Главни јадења

Тестенини со шери и моцарела

Следниот ручек нека ви биде малку полесен, а еве и вкусен рецепт. Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос […]

Главни јадења

Вкусни тестенини со сувомеснато, брокула и пармезан

Рецепт за брз и вкусен оброк… Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно […]

Главни јадења

Есенски тестенини со говедско и лути колбаси

Ако сте љубител на тестенини, пробајте го овој едноставен рецепт. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Лута зелка со тестенини: Ручек кој го забрзува метаболизмот

Направете промена во дневното мени, подгответе зачинета и лута зелка со тестенини. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Pastes

Запечени деликатесни макарони во рерна

Запечени макарони во рерна. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух […]

Видео, Главни јадења

Брза и едноставна подготовка: Запечени макарони со тиквици и сирење

Пред да го послужите ова вкусно јадење, направете и чорба од домати, бидејќи вкусовите одлично се сложуваат. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Сашина кујна“: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко […]

Главни јадења

Пилешко и макарони – идеална комбинација за совршен ручек

Неодолива комбинација од пилешко и тестенини. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на […]

Tips & Tricks

Точни мерки за вода и сол – Вака подгответе највкусни тестенини

Постојат мерки според кои ќе сварите совршени тестенини. Мерките се – литар вода со 10 грама сол на 100 грама тестенини. За супер јадење. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица […]

Pastes, Tips & Tricks

Тестенините нема да се лепат по варењето – Има важен трик со цедењето

Кога варите тестенини, има едно важно правило да не се лепат, поврзано со цедењето. Макароните, шпагетите или што и да готвите,  веднаш се цедат во цедалка, бидејќи ако ги оставите во водата во која се вареле уште кратко, ќе се згуснат, набабрат и ќе се лепат.Следен пат пробајте вака. Уживајте! […]

Видео, Главни јадења

Лесен ручек: Пилешки гулаш со тестенини

Ако немате идеја што да правите за ручек, спремете вкусен пилешки гулаш. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   View this post on Instagram   Ovo nije popravni, ovo ja izjavljujem ljubav pilećem gulašu jer ga u dve nedelje spremam treći put! _____________________________________ • […]