Tag: тава

Главни јадења

Потпечени макарони со мелено месо – Тава деликатес

Направете вкусен ручек со тестенини и мелено месо од рерна. Еве ги состојките и начинот на подготовката: Добар апетит! Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони […]

Главни јадења, Посно и веге

Деликатесна тава: Риба со зеленчук на денешното мени

Рибата е многу вкусна, но и здрава за јадење, па затоа докторите и нутриционистите често ја препорачуваат. Направете риба деликатес со зеленчук. Еве го рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку […]

Главни јадења, Деликатеси

Вкусна ручек тава готова за половина час

Направете вкусна кремава тава готова за само 30 минути. Ова е рецептот за вкусниот ручек: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна тава за Божиќниот пост: Ориз со печурки

Направете вкусен деликатес додека постите. Ова е рецептот за ориз со печурки кој ќе ви стане омилено јадење и ќе го приготвувате често: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и […]

Главни јадења, Деликатеси

Подобро и од полнети пиперки: Пиперки во сос

Направете вкусен ручек, кој е готов за брзо време. Пиперките во сос се вистински деликатес на трпеза. Ова е рецептот: СОВЕТ: Ако сакате покремаста текстура ставете 100 мл павлака. Доколку сакате стандардна, ставете 50 милилитри. Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки […]

Главни јадења, Деликатеси

Ручек за 20 минути: Ништо полесно по напорниот работен ден

Ако имате малку време за готвење, ова е одличен рецепт за вас. Направете деликатесни тиквички, еве и како: Совет: По вкус можете да додадете пред печењето и малку сос од домати. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Тава со тиквички Топли тиквички полнети со шампињони Поховани тиквички на пет начини […]

Деликатеси

Не го фрлајте стариот леб – Земете неколку состојки од фрижидер и направете деликатес

Направете необичен ручек кој сите ќе ги изненади и ќе им се допадне. Никогаш не фрлајте храна! Наместо тоа, со овој рецепт направете деликатес за цело семејство. Еве како: На здравје! Повеќе на Gotvi.mk: Леб кој не дебелее Банана леб со ореви Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: […]

Главни јадења, Деликатеси

Тава со тиквички, прсти да излижете – Ручек за половина час

Направете вкусен, деликатесен и брз ручек, кој ќе рашири и неодолива арома. Ова е рецептот: Одлично одат во комбинација со чаша бело вино. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо Гурманско […]

Главни јадења, Деликатеси

Дали го знаете овој вкусен рецепт за ориз со пилешко?

Пилешко месо е присутно на трпезите, но деликатес спремен на ваков начин е навистина уживање за сите сетила. Ова е рецептот за највкусната тава со ориз: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот […]

Предјадења

Вкусот на детството: Појадок по рецептот на нашите баби

Направете вкусен и мек појадок со кој целото семејство ќе стане со насмевка. Ви предлагаме рецепт за брзи и вкусни перничиња од тесто, кои ќе ги примамат сите со мирисот од кујната. Ова е рецептот: СОВЕТ: Послужете со сирење и јогурт. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадокот со кој Кардашијан […]