Tag: супа

Главни јадења, Предјадења

Исфрлете ги отровите од телото, алкализирајте го организмот: Оваа крем чорба е спас!

Пролетта, освен убавото време ни донесе и пролетен замор, а оваа чорба успешно го лечи. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Главни јадења

Веќе нема да купите коцки супа: Направете ги дома, излегуваат многу од евтина смеса

Веќе не мора да купувате коцки за супа или готова супа, направете ги дома самите.   Повеќе Готви.мк рецепти:Салата со маслинки и кубетиЦезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Tips & Tricks

Пресолената супа може да ја спасите со евтин трик – не троши ни време ни пари

Ако случајно готвевте супа и претеравте со солта, помогнете си и спасете го ручекот со мал и лесен трик. Ви треба четвртина излупен компир кој ќе го ставите во супата. Парчето ќе ја апсорбира солта.   Повеќе Готви.мк рецепти:Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг […]

Главни јадења, Предјадења

Ќе ве згрее и ќе ве засити: Крем супа од пилешко со зеленчук

Оваа супа сигурно ќе ве воодушеви, а идеална е за зимските денови… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Повеќе

Збогатете ја супата со совршени домашни гриз кнедли

Додајте ги гриз кнедлите во својата супа и уживајте во вистински домашен специјалитет. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Индонезиска супа со црвен грав

Рецепт за вкусно јадење од месо, кромид и зачини… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Главни јадења, Предјадења

Пикантно топло јадење кое лечи мамурлак: Кисела бела пилешка чорба

Топла бела пилешка чорба, ќе ве згрее и ќе ви помогне да ги пребродите овие зимски денови. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Главни јадења, Предјадења

Пикантна чили супа

Брзо и едноставно направете совшено предјадење… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]

Главни јадења, Предјадења

Брза и вкусна: Карфиол супа

Брза, вкусна и хранлива супа со карфиол… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Главни јадења, Предјадења

Лечи и ја враќа силата: Вкусна супа која топи масти

Овој вкусен топол оброк ќе ве засити, а воедно, веднаш по консумирањето, ќе почне да го топи вишокот масти во вашиот организам, и така ќе ви помогне при слабеење. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која […]