Tag: супа

Tips & Tricks

Ако пресоливте супа, чорба, вариво – Може да се спаси на еден начин

Ако пресоливте јадење, без разлика дали се работи за супа, чорба, вариво…има мал трик да се спаси. Ставете парче компир излупен и тој ќе ја впие целата сол во себе.Пробајте и гответе без мака, секоја грешка во кујна може да се исправи. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид […]

Главни јадења, Предјадења

Детокс супа: Спој од грашок, магдонос, спанаќ и целер

Ја зајакнува одбраната на телото, придонесува за губење на тежина и чистење на телото. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата […]

Главни јадења, Предјадења

Крем супа од млад кромид

Вкусно предјадење од млад кромид… Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – […]

Главни јадења, Предјадења

Крем пилешка супа

Вкусна крем супа која ќе ја правите постојано. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Pastes

Деликатес на денот: Лазања ролнички

Направете вкусни лазања ролнички. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт  

Tips & Tricks

Ако ја пресоливте супата вака ќе ја спасите – Ставете го ова и ќе биде превкусна

Ако при готвењето ја пресоливте супата, има трик да се спаси. Само ставете парче излупен компир во неа.Тој ќе ја впие солта, па по неколку минути извадете го. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Домашна пилешка супа со кнедли на три начини: Мелем за желудникот после тешка храна

Идеална супа после богатата празнична трпеза… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Главни јадења, Предјадења

Лесен оброк: Крем супа со свежи печурки

Денешната препорака е нешто полесно јадење. Сочна крем супа од печурки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Главни јадења, Предјадења

Посно: Супа од тиква и праз

Вкусна и здрава чорба… Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење […]

Главни јадења, Предјадења

Оригинален стар рецепт за домашна телешка чорба

Вистински, стари домашен рецепт за телешка чорба! Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е […]