Tag: стар леб

Предјадења

Не го фрлајте стариот леб – направете мусака за брзо време

Направете посебна мусака од стар леб. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Предјадења

Пица од стар леб – брз појадок од кој ќе замириса цело соседство

Направете пица од стар леб со супер арома и вкус. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб    

Главни јадења

Не го фрлајте бајатиот леб – направете деликатес кој се топи во уста

Направете вкусен ручек со бајатиот леб од дома, наместо да го фрлите. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Предјадења

Не го фрлајте бајатиот леб – направете Пита деликатес

Направете пита од стар леб. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече […]

Видео, Десерти

Ви останал стар леб: Направете го овој супер брз доручек (Видео)

Направете го овој доручек кој ќе ви заштеди време и пари… Добар апетит!   View this post on Instagram   French Toast Nuggets 😊 📷 Credits @twisted A post shared by Foodie Center (@foodiecenter) on Oct 20, 2018 at 8:39am PDT Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Десерти

Англиски сладок пудинг од стар леб: Кој ќе го проба, следниот пат прави дупла мерка

Неверојатно мек десерт од состојки кои сигурно веќе ги имате. Овој пудинг се разликува по тоа што за неговата подготовка потребен е стар леб, но сигурни сме дека секогаш го имате во кујна. За подготовка потребно е да одвоите околу еден час, а ќе добиете 12 порции. Уживајте! Повеќе десерти […]

Предјадења

Вкусна кајмак пица со стар леб – крцка и се топи во уста

Направете вкусна кајмак пица со стар леб, деликатес наместо да го фрлите. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Преку 20 мафини од една смеса Бургер погачи Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее    

Главни јадења

Гибаница од стар леб: Евтино јадење со богат вкус

Кога ќе ви остане леб од минатиот ден, не го фрлајте, туку испробајте го ова евтино, но фантастично јадење! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Предјадења

Мафини со шунка и сирење од стар леб

Направете солени деликатесни пити со бајат леб и шунка и сирење.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или […]

Предјадења

Не го фрлајте стариот леб: Направете највкусна гибаница

Направете вкусна гибаница со бајат леб. Наместо да го фрлите, направете деликатес.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја […]