Tag: специјалитет

Главни јадења, Деликатеси

Пилешки ручек деликатес – Рецепт од само три состојки

Направете брз и вкусен ручек со пилешко месо. Ви требаат 3 состојки, а ова е рецептот: ingredients title=”Состојки:”] 500 гр пилешко месо 1 кесичка крем супа од печурки 200 мл павлака за готвење малку кашкавал (по избор) [/ingredients] На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко […]

Главни јадења

Тава деликатес: Запечени тиквички

Направете вкусен лесен ручек или прилог за некое јадење со тиквички. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: […]

Деликатеси

Повкусни се од кифлички: Бомбици од тесто

Од бомбици никогаш доста, овој пат ви нудиме нешто вкусно,  брзо и лесно, во солено издание.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата […]

Meat, Видео

Пилешко во пивско тесто – не сте јаделе ваков специјалитет

Пилешкото месо е вкусно и полно протеини, но ако ви здодеа од вообичаениот начин на подготовка ви нудиме нов и креативен. Пилешко месо во пивско тесто, еве како се прави и што се ви е потребно за овој специјалитет кој ќе го сака цело семејство.   Рецепт за туна салата […]

Видео, Деликатеси

Повкусно од подварок: Зелка деликатес

Направете зелка деликатес со месо, вкусно и за цело семејство.   Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – […]

Видео, Деликатеси

Ѓувеч на посебен начин

Направете деликатес во кујната, ѓувеч со јајца и блитва на посебен начин.Ова е се што ви треба, намирниците и подготовката.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Природен рецепт кој го лечи болното грло Кои чаеви помагаат при слабеење? Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете Совети кои дерматолозите нема да […]

Meat, Видео

Специјалитет на денот: Вински гулаш

Направете специјалитет во кујната, вински гулаш по најдобар рецепт.Ова е тајната: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде […]

Видео, Главни јадења

Специјалитет: Мусака на грчки начин

Направете мусака на грчки начин, вкусна, домот ќе замириса. Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса 10 „убијци“ […]

Главни јадења

ЗА ВИСТИНСКИ ГУРМАНИ: Похован мозок

Јадење за вистински гурмани…   Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Главни јадења

СЕГЕДИНСКИ ГУЛАШ: Познатото јадење поради кое сите ја сакаат Унгарија!

Традиционалното јадење на кое Унгарците се многу горди е прво на листата на јадења кои ги подготвуваат за своите гости од далеку.   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: […]