Tag: спас

Tips & Tricks, Предјадења

Супата ја направивте многу масна? Трик од 30 секунди го спасува ручекот

На секого му се случило некогаш супата да излезе помасна отколку што е потребно.  Без разлика дали се работи за многу мрсно месо во домашната супа, или пак готова, која сама по себе е масна, има начин да го спасите ручекот. Премногу масната супа ставете ја во фрижидер да се […]

Tips & Tricks

Домашна маска за малите влакненца на лицето – Многу е ефикасна

Многу жени имаат проблеми со влакненца на лицето, кои се трудат да ги покријат со пудра или да ги искубат со пинцета, но и да се подложат на скапи козметички. Но, пробајте го овој природен лек – маска која според пишувања на читатели на Готви.мк навистина дејствува. Можете да го […]

Tips & Tricks

Со евтин зеленчук против акни – ги брише како магично стапче

Морковот е многу здрав, вкусен и корисен зеленчук кој може да се користи освен за јадење, и за козметика, и за превенција на најголемиот проблем на тинејџерите – акните. Каротенинот е добар за кожата, а и витамините кои ги има во морковот помагаат за да се избришат од телото. Помага […]

Tips & Tricks

Спречете го настанувањето на стрии – овиа храна ќе ги избрише од телото

Сите знаеме дека настануваат стрии со наглото слабеење и здебелување, и сите знаеме колку тие влијаат на изгледот и самодовербата. Ако сакате да спречите настанување на стрии потребно е да консумираме одредени намирници. Списокот на намирници кои треба да ги внесувате се моркови, зелка, боранија, овесни снегулки, ананас, маслиново масло, […]

Tips & Tricks

Излечете синусна инфекција за 20 секунди – направете го овој напиток и олеснете си

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух.За среќа постои начин како да ја излечите оваа инфекција. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи […]

Tips & Tricks

Се спасила од килограмите: Пријателка ѝ го кажала овој рецепт, телото ѝ се променило за 5 дена

Абдоменалните масти се многу чест проблем денеска. Тоа се најтешките видови на масти за отстранување, но за среќа конечно е направена идеална комбинација на продукти кои ги елиминираат абдоменалните масти за само 5 дена. Конзумирање на овој третман за 5 дена пред да заминете во кревет ќе ви донесе одлични […]

Tips & Tricks, Видео

Косата ви е масна веќе втор ден по миењето? – спасот е во кујната

Сите жени мака мачат со косата, таа често се масти, губи на сјај и волумен, па мора постојано да ја правиме. Затоа, ви нудиме супер решение од кујната за косата да не се масти. Прочитај повеќе вести: Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да […]

Tips & Tricks

Се испосековте при бричењето? – ублажете ја болката и осипот со помош на кујната

Ако моравте да одите некаде набрзинка, па моравте да ги избричите нозете, а при тоа како и секогаш со брич се исековте, па чувствувате болка и имате осип и брумчиња, тогаш решението е во кујната.Со влажна кесичка чај ќе го намалите крварењето и црвенилото. Истото ќе ви користи и ако […]

Препораки

Потполно природен рецепт кој го раствора тромбот и лечи проширени вени

Руски рецепт за каша која раствора тромб се препорачува на сите кои имаат проблем со воспаление на површинските вени и патат од проширени вени.Се што ви е потребно да ја направите оваа каша е 250 грама лук и 15 лимони. Сомелете го лукот во блендер и потоа додадете измиени лимони […]

Tips & Tricks

Измеша две евтини состојки – засекогаш се реши од мравките во домот

Ако и вие ова лето имате проблем со мравките кои се права знаезда во домот, тогаш ви нудиме многу евтино решение. Направете смеса од сода бикарбона и шеќер во прав, која мравките ја мразат и од неа бегаат како луди.Ова ќе ги убие не само мразвките, туку и комарците, бубашвабите, […]