Tag: спанаќ

Главни јадења

Идеален пролетен оброк: Лазањи со спанаќ

Ви донесуваме рецепт за идеален пролетен оброк – лазањи со спанаќ кои ќе ги обожавате! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Главни јадења, Предјадења

Нов рецепт за гибаница: Една состојка менува се, брзо и лесно

Направете брза и вкусна гибаница со многу спанаќ. Состојка која менува се.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок […]

Главни јадења

Интересен спој: Ролат од спанаќ и лосос

Интересен спој од вкусни намирници… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) […]

Предјадења

Идеален вкус за старт на денот: Пита мафини, ќе замириса цело маало

Брзо, едноставно и лесно. Ова е рецепт за мафни со спанаќ.Шират неодолива арома, ова е рецептот:       Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Солени мафини за 20 минути Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок […]

Главни јадења

Најбрзата солена торта: Брзо се прави, а уште побрзо се јаде

Направете мал пресврт во подготовката на торти! Воодушевете ги домашните со солена торта со спанаќ и сирење. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на […]

Главни јадења

Спанаќ со топено сирење: Совршено јадење од рерна

Едно од највкусните јадења од спанаќ, го сакаат дури и оние кои избегнуваат да јадат зеленчук! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Главни јадења

Посен бурек по турски рецепт

Оригинален бурек во посна варијанта, пробајте го, има еднакво добар вкус како и мрсниот… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Видео, Главни јадења

Солени цветчиња полнети со сирење и спанаќ (Видео)

Меко, сочно и вкусно солено печиво кое се подготвува со задоволство… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Деликатеси, Посно и веге, Предјадења

Пире од спанаќ и компир – Нов вкус кој сите ќе го сакаат

Со овој рецепт спанаќ ќе почнат да јадат и сите кои не го обожуваат. Особено е вкусен за децата, а може да го направите и во посна и вегетаријанска варијанта. Еве го рецептот на Билјана: Напомена: Ако сакате да го направите ова многу вкусно пире во посна или вегетаријанска варијанта, […]

Pastes, Посно и веге

Нема повкусна тава: Вкусни макарони со спанаќ за постот

Вкусна тава со макарони и спанаќ, идеална за постот.Брзо и лесно јадење, ова е рецептот:     Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони од две […]