Tag: сос

Главни јадења

Врвен рецепт за ќофтиња во сос – Нивниот „шмек“ мами на трпеза

За сите љубители на месо, ова е одличен рецепт за ќофтиња со неодолив шмек. Еве како да подготвите вкусен ручек: Пријатно јадење! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Деликатесни ќофтиња со маслинки Поховани ќофтиња кои ќе ви станат омилени Највкусни домашни плескавици Плескавици од компир и пилешко Гурмански плескавици Посни плескавици Плескавици […]

Главни јадења

Шпански ќофтиња во сос од домати

Традиционалните шпански ќофтиња „албондигас“ се послужуваат во мали садови со чаша вино и кришка леб, но одлични се и во комбинација со тестенини, ориз или палента. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]

Главни јадења, Деликатеси

Шницли со гауда и сос – Ручек за 30 минути

Вкусен и сочен оброк со месо и сос за целото семејство. Навистина деликатесна комбинација која сите ќе ја бараат. Еве како да го приготвите овој ручек: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци […]

Повеќе

Вкус кој освојува: Сос за тортиља чипс готов за 5 минути

Нема ништо поубаво од опуштање со некој добар филм. Но, не заборавајте да подготвите и вкусни залаци кои ќе го надополнат доживувањето. Еве еден брз и фин предлог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Видео, Главни јадења

Ставила шпагети во калап за мафини: Од крајниот резултат ќе се воодушевите! (Видео)

Еве идеја за вкусен оброк кој ќе го обожаваат и деца и возрасни! Доколку ви здосадиле „обичните“ шпагети со ќофте, или вашите деца веќе не сакаат да ги јадат, еве генијален начин за подготовка на ова јадење. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на […]

Главни јадења

Кременадли во вкусна маринада – Тава за половина час

Вкусен ручек со месо на менито – Сочни кременадли во маринада. Еве ги состојките и како да го приготвите: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка […]

Деликатеси, Предјадења

Густ сос со пилешко месо – Лесен рецепт кој ќе го зачувате

Ако сакате да направите нешто брзо, а кое е неодоливо вкусно, имаме одличен рецепт. Направете сос со пилешко месо, а ова е рецептот: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли во сос од кромид Тартар сос Кременадли […]

Главни јадења, Деликатеси

Јајца за појадок на посебен начин – Тава деликатес за добро утро

Вкусен начин да се почне денот. Направете црвен деликатес и почнете го денот. Еве го рецептот: Доколку правите за повеќе луѓе, зголемете ја количината. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени […]

Главни јадења

Јајца во маринара сос

Ви донесуваме едноставен рецепт за јајца во маринара сос. Необично, а вкусно јадење! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата […]

Десерти

Мали чинии со вкус на зимата: Сос со јаболка и цимет

Направете нешто неверојатно вкусно во вашата кујна. Ви требаат јаболка и имате сладок деликатес. Еве како да го направите: Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Возможно […]