Tag: сос

Pastes

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Тестенините со овој сос се ФАНТАЗИЈА

Ако сакате деликатес, ви нудиме тестенини со супер сос кој дава одлична арома. Со оглед на тоа дека тестенини се едни од најчестите јадења, ретко се случува да немаме пробано некој рецепт за нив, но верувајте, овој е посебен. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што […]

Главни јадења

Никој нема да им одолее – Ќофтенца во сос од домати и пармезан

Овој вкусен рецепт ни го испраќаат Соња и Бојан Димитровски. Едноставно се прави, а комбинацијата на вкусови е фантастична. Идеално за семејните ручеци, а особено за вечерни викенд дружења со пријателите. Еве го нивниот рецепт: Bon Apetit 🙂 Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок […]

Главни јадења

Лути крилца со мед

За сите оние кои сакаат необични комбинации, како што е на пример слатко-кисело… На здравје! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети […]

Главни јадења

ЌЕ ВИ СТАНЕ ФАВОРИТ:  Сос со ореви за највкусни јадења

 Нови идеи во кујната, нови идеи на трпеза. Направете вкусен сос со ореви и зеленчук од кој ќе ги излижете прстите. Ќе ви стане омилен. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот […]

Meat

СОВРШЕНО ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Секое месо ќе биде вкусно со ова

Направете супер маринада за месо или пак сос за тестенини. Има одличен вкус.Се пропржува лук на маслиново масло, се става малку сусам, па маслинки и печурки. Се ставаат зачини по желба. Се додава и еден домат ситно сецкан. Се остава сосот да динста. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од […]

Pastes, Деликатеси

ВКУСОТ ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДИ: Сос со краставици – ќе заборавите на бешамел и болоњезе

Направете совршен сос со кој ќе заборавите на болоњезе и бешамел. Ново искуство во кујната кое ќе ги разбуди сите сетила. Можеби на прв поглед звучи чудно да се пржат краставици, но мора да се проба.     Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно […]

Деликатеси

Ммм прсти да излижеш: Сос од зденки за највкусни тестенини

Направете нешто необично и многу вкусно, сос со зденки за највкусните тестенини кои сте ги пробале некогаш. Повеќе на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: […]

Главни јадења

Ќофте во сос од вино

Нека на вашата трпеза се најдат вкусни ќофтиња со сос од вино… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и […]

Pastes, Видео

ВИДЕО: Сос за тестенини каков што не сте пробале

Ова е највкусниот рецепт за сос за тестенини.Стави павлака за готвење, путер, тиква и лукче, па ги стави тестенините. Ќе го правите секој ден.     Video by: @pinchofyum | tag @dinner & use our hashtag #dinner for a chance to be featured! – ⠀⠀⠀Follow👉 @dinner ⠀⠀⠀Sigam👉 @dinner ⠀⠀⠀⠀Olha👉 @dinner […]

Видео, Повеќе

КАКО ДА СТЕ ВО КАФЕАНА: Оригинален рецепт за тартар сос

Најубавиот тартар сос кој совршено оди со месо, компирчиња, поховбаници и се од кујната што ќе ви падне напамет, од сега и во вашиот дом. Подготовката погледнете ја во следното видео: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе […]