Tag: сос

Повеќе

За со месо, компир, тестенини: Сос за секое јадење готов во два чекори

Направете вкусен и евтин сос за месо, салати, за компири или тестенини…супер прилог за секој оброк.       Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Повеќе

Три пати поздрав од мајонез, евтин и вкусен: Сос за кој најубавиот дел е кога ќе чуете како се прави

Направете здрава замена за мајонез. Вкусен сос кој навистина оди со се. Ова е рецептот:   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Главни јадења

Деликатесни тиквички за ручек – плус идеја за сос повкусен од тартар

Направете вкусен ручек со тиквички.Има неверојатна арома и вкус, буквално е 2 во 1, а ви нудиме и идеја за вкусен сос.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења

Најдобриот сос за паста: Се прави од само 3 состојки

Италијанската куварка Марсеља Хазан претстави рецепт за паста која официјално е прогласена за најдобра на светот! Имено, нејзиниот сос се прави од само 3 состојки, а еве како да го подготвите… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: […]

Meat, Главни јадења

Најбрз рецепт за ќофтиња – Плус идеја за вкусен сос, не може да е подобро

Направете вкусни ќофтиња за кои верувајте нема полесен рецепт.       Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за […]

Meat, Видео, Главни јадења

Видео рецепт: Свинко со кари сос и печурки – сочно месо од кое ќе мириса домот

Направете вкусен ручек со свинско месо и кари сос.     Ова е деталната подготовка: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Главни јадења

Компирот крчка а врз него растопени зденки – тава деликатес

Нешто навистина фантастично, вкусот на компири надополнет со растопени зденки.Ова е постапката:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Неодоливи компири со мускатно оревче

Вкусни и ароматични компири со мускатно оревче во бешамел сос… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Главни јадења

Шампињони во бешамел сос

Совршен вкус на печурки, многу едноставен рецепт за подготовка… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Meat, Tips & Tricks

Го прави повкусно секое месо: Бидете „мајстор” за Први мај со овој рецепт

Ако сакате вашето месо секогаш да е сочно, ароматично и вкусно, без разлика дали се работи за телешко, пилешко, свинско месо, има нешто што заменува и маргарин и го прави месото помеко.Се работи за сос со кој месото добива дополнителна влага и така нема да се исуши.       […]