Tag: сос

Pastes

За љубителите на италијанска кујна: Гратинирани шпагети за вкусен викенд

Познатиот вкус на тестенини, на сосема нов начин. Направете вкусни шпагети за цело семејство. Еве што ви треба: Повеќе рецепти за љубителите на италијанската кујна на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите […]

Повеќе

Одлично оди со помфрит и чипс: Пикантен и вкусен сос “Лут Гонзалес”

Лут Гонзалес е сос кој со самото име открива дека се работи за пикантен и  одличен вкус. Одлично оди со било кое јадење, тесто и чипс. Па, од сега ќе има со што да ги израдувате пријателите. Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега […]

Meat, Главни јадења

Тиквички во крем сос со месо – Ручек готов за 30 минути

Тиквички во комбинација со пилешко се одличен избор за ручек готов за само 30 минути. Повеќе рецепти на Готви.мк Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли тава по најдобар рецепт Крем супа од зеленчук Одлична […]

Деликатеси

Вкусно месо во сос: Пилешко со павлака и индиски ореви

На менито денеска ви предлагаме да приготвите одлично пилешко со павлака кое има неверојатен вкус. Еве го рецептот: Повеќе рецепти на Готви.мк Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Главни јадења

Вкусот од детството со неодолив сос: Палента со прелив од печурки

 Направете вкусна палента со сос од печурки. Неверојатен вкус на сочни печурки и палента кои ќе ви останат долго во сеќавањето, а ова е ручек кој ќе го обожаваат сите генерации. Поврзани вести на Готви.мк Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Pastes

Тестенини со спанаќ и пилешко – врвно уживање

Направете вкусни тестенини со спанаќ во кои ќе ужива целото семејство. Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело […]

Главни јадења

Пилешко во сос од кари

Донесете го мирисот на Индија во вашата кујна. Прекрасна идеја за ручек или вечера. Лесно за подготовка, вкусно за јадење, уживање за сите сетила. Бојана Атанасова ни открива што ни е потребно за подготовка за две порции. Готви со љубов и на здравје! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и […]

Главни јадења, Препораки

Пилешко со паста и песто сос – Инспирирано од Џејми

Овој многу вкусен рецепт ни го праќа Ива која за него се инспирирала од Кујната на Џејми Оливер. Еве како да подготвите пилешко со паста и песто сос. На здравје! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети […]

Pastes

Рецепт за тестенини со сос од сланина – Одлично оди со чаша црвено вино

Тестенините се брзи се за подготовка, а најважно од сè, може да се прават на милион начини така што вкусот никогаш нема да ни здодее.Овој пат ви нудиме сос со сланина кој е идеален за сите гурмани. Поврзани рецепти на Готви.мк Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за […]

Pastes, Повеќе

Нов вкус во кујната: Сос за тестенини за кој сигурно не сте слушнале

Направете необичен и вкусен сос за тестенини со кој тие ќе бидат ново и неодоливо искуство. Поврзани рецепти на Готви.мк Која е тајната за совршени лазањи? Пица лазањи ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна 3 брзи видео рецепти за пица Домашна пица капричиоза Посна пица Канелони болоњезе […]