Tag: сос

Главни јадења

Пикантно пилешко во лут сос

Ова гурманско јадење послужете го со ориз и свежа салата. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Батаци во доматен сос со праз (ВИДЕО)

Уживајте во семејниот ручек…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Главни јадења

Палачинки со пилешко и сланина во бешамел сос

Јадење кое ќе ве освои – постојано ќе го правите… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Pastes

Вкусен вегетаријански сос за тестенини

Направете вкусен вегетаријански сос за тестенини, макарони, шпагети, лазањи, месо…Ова е се што ви треба, а видеото ја прикажува и подготовката: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на […]

Деликатеси

Деликатесен сос за месо, тестенини или пециво – има само три состојки

Направете совршен сос како во врвни кафеани. Ви требаат три состојки. Се мешаат сите состојки, совршено оди со месо, пилешки прсти, поховани зденки, кашкавал, пирошки, пециво. Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови прочитајте тука Повеќе поврзани рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт Неговото височество: Топло – ладен […]

Салати

Аиоли сос

Подгответе вкусен сос кој можете да го додавате во разни јадења… Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт […]

Салати

Доматен сос по италијански рецепт

Сос по рецепт на италијанските мајстори на кулинарството! Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Pastes, Видео

Шпагети наполитана – сосот сензационален

Направете вкусни шпагети наполитана со маслиново масло, кромид, домати, босилек. Совршен сос за тестенини. Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо […]

Видео, Повеќе

Тартар и доматниот сос стануваат минато: Сос-деликатес

Направете нешто посебно, сос од спанаќ, навистина вкусно, а оди со се. Ова е рецептот: Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани ВИДЕО: Како да направите […]

Главни јадења

Италијанска кујна: Шпагети со Алфредо сос

Пастите се едноставни, брзи, а да бидеме искрени, сите ги обожаваат! Во прилог ви донесуваме рецепт за шпагети со Алфредо сос – ќе ги обожавате… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој […]