Tag: сост

Предјадења

Подгответе лесна италијанска супа

Направете вкусна италијанска супа, која има одличен вкус, а е готова за брзо време и нискокалорична. Подготовката е повеќе од едноставна, сите состојки помешајте ги во еден сад. По вкус може да додадете фиде или други тестенини. СОВЕТ: Доколку постите или се храните вегетаријански не додавајте путер и внимавајте дали […]