Tag: солени

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Солени бомбици од сусам и кикиритки

Совршено мезе и за навечер и за преку ден. Направете солени бомбици со сусам и кикиритки. Ова е се што ви треба: ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња ВИДЕО: Бојадисајте […]

Видео, Деликатеси

ДЕЛИКАТЕСНИ ЗАЛЧИЊА: Солен колач со туна

Иако кога ќе се спомене туна, прво ни текнува на салати или тестенини, со неа може да се направи супер пециво.Направете вкусни ситни и солени колачи со туна. Ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Деликатеси

ДЕЛИКАТЕС:  Солени руски капи

Руските капи одсега и со солен вкус. Ви нудиме незаборавен солен деликатес готов за околу еден час со кој ќе се ансладувате цел ден. Повеќе на Готви.мк: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите […]

Главни јадења

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Направете бомбици со смоки!

Направете вкусни и неодоливи солени бомбици со смоки. Ви требаат малку намирници и малку време, за супер деликатес. Повеќе на Готви.мк: Салата со многу зеленчук и кубети Салата со маслинки и кубети ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар […]

Главни јадења, Предјадења

Мелем за душа: Солени сусам бомбици

Направете солени бомбици со најдобар вкус. Ќе барате репете кога ќе ги изедете. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ЕВТИНО И БРЗО: Солени бомбици за 5 минути Посни сникерс бомбици ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за […]

Главни јадења

ЕВТИНО И БРЗО: Солени бомбици за 5 минути

Направете вкусни солени бомбици кои се готови за миг, а имаат незаборавен вкус. Ви требаат малку состојки и малку труд. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе […]

Главни јадења

Солени мафини од тиквички и сирење

Кога ќе ги пробате, постојано ќе ги јадете. Ова се највкусните солени мафини со тиквички и сирење 🙂 Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути Класични благи мафини Солени мафини со козјо сирење Чоколадни мафини ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Мафини со 5 […]

Десерти

ВИДЕО рецепт: Направете хамбургер мафини

Направете вкусни хамбургер мафини кои имаат сладок вкус 🙂  Подготовката на вкусниот десерт погледнете ја во следното видео: Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Деликатеси

Солена закуска: Вксуно крокети од кајгана

Вкусна солена закуска која ќе ве држи сити цел ден. Подгответе крокети од јајца. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку… ВИДЕО: Готварски трик […]

Главни јадења

Солени бомбици со биено сирење – се топат во уста

За сите љубители на солените деликатеси, Gotvi.mk ви нуди рецепт за вкусни солени бомбици кои се топат во уста. Поврзани вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]