Tag: сок

Повеќе

Сок со малини од три состојки – Домашен, освежителен и вкусен

Направете супер вкусен напиток со малини за топлото време. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг […]

Meat, Tips & Tricks

Не го фрлајте сокот од месото – Со една намирница се прави вкусен прелив

Ако печевте месо и ви остана течност од него, има начин како да ја искористите за ново вкусно јадење. Ставете во течноста малку кисела павлака, па така ќе имате супер прелив за варен компир, јуфки или ориз. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек […]

Препораки

Помага и за големиот кожен проблем проријаза – Овој сок е моќен лек

Постојат многу причини зошто е здраво, корисно и препорачливо да пиете сок од целер. Намалува воспаленија, помага за побрзо празнење и правилна работа на цревата. Помага и да се намали надуеноста, и помага за псоријаза. Се бори со инфекции, помага за уринарниот тракт и за акни и сите кожни проблеми. […]

Tips & Tricks

Вака ќе исцедите повеќе сок од лимонот – Ви требаат 15 секунди

Ако сакате да добиете повеќе сок од лимон или лимета, има еден трик. Ставете го кратко во микро, околу 15 секунди и така кога ќе го извадите ќе истече повеќе сок наместо да остане во кората.   Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт […]

Повеќе

Освежувачки сируп за лимонада

Сируп за освежувачка лимонада… Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал Рецепт за 2 […]

Tips & Tricks

Вака ќе добите повеќе сок од цедениот лимон

Ако сакате да го исцедите поубаво лимонот, има еден трик. Ставете го во врела вода пред цедење.Така ќе излезе повеќе сок.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Tips & Tricks

Не ви требаат скапи детергенти: Ова ги брише и најзакоравените дамки на прозорците

Ако ги чистите прозорците, а некое место има многу масна и закоравена дамка, решението е во верувале или не, Кока-Кола. Се што треба е да натопите крпа и да помиенте со кока-кола.Така ќе ги снема дамките.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован […]

Повеќе

Сок од коприви и лимон

Здрава напивка од коприви… Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Препораки

Салото на стомакот ќе се стопи и ќе останат „плочки’ – Рецепт кој го погледнаа 3 милиони луѓе

Кога Питер Карвел на Јутјуб го објави овој рецепт за слабеење, сите полудеа по него. Го погледнаа три милиони луѓе и оние кои го пробале според коментарите се многу задоволно. Со него салото на стомакот ќе е претвори во плочки. Детално погледнете во видеото кое го погледнаа три милиони:   […]

Препораки

Секојдневно пијте барем чаша сок од портокал – Ова се благодетите за телото

Секојдневно треба да пиете сок од портокал кој е многу вкусен и корисен. Има 86 проценти од препорачаната дневна доза за витамин Ц. Истата количина се внесува ако изедете две мандарини. Има 43 проценти од препорачаната доза витамин Ц. Корисни се и семките. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб […]