Tag: сода бикарбона

Препораки

Измешајте сода бикарбона со една намирница – За 30 дена здрави како дрен

Одамна е познато колку е здрава содата, а ако ја измешате со јаворов сируп ќе имате неверојатни резултати за еден месец. Помага за имунитет, прочистување на телото од токсини, а воедно превенира и рак. Ви треба малку сода бикарбона која се меша во сад со три лажици јаворов сируп, па […]

Tips & Tricks

Најевтин и најлесен начин да се спасите од влагата дома – Влезете во кујната

Влагата е голем проблем во зима, но постои природен начин да се решите од проблемот кој на сите ни задава главоболка. Влагата е опасна за здравјето, а мувлата која се појавува потоа создава алергии, како и непријател мирис. Сè што ви треба за оваа мака е сода бикарбона, која е […]

Посно и веге, Препораки

Магдонос и сода бикарбона – Здравје, витко тело и намален холестерол за месец

Овој чај некои лекари го препорачуваат на пациентите кои патат од висок холестерол. Чај за здравје и топење килограми.  Еве како да го направите: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Овој сок ги решава сите проблеми со нервозата и главата Заборавете на стресот, несоницата и нервозата Чај кој ги убива стресот и […]

Tips & Tricks

Избелете ги навлаките за перниците за секунда – Има еден евтин трик

Има начин вашите навлаки да бидат како нови, па дури да ги користите и многу години.  За белина, сјај и чистота, тоа што ви треба е сода бикарбона. Ставете сода со малку вода на местото каде има жолти дамки, а потоа ставете ги навлаките во машина за перење со прашок […]

Tips & Tricks

Влезете во кујна и ставете го ова на наочарите – Нема да остане гребнатина ни дамка

Постои лесен начин да ги светнете стаклата на наочарите и да ги исчистите сите гребнатини од нив. Решението е многу евтино и корисно, а се крие во кујната. Сè што ви треба е сода бикарбона. Уште одамна е познато дека кога станува збор за сода бикарбона, таа е царица за сè […]

Tips & Tricks

Ќе го одзатне секој затнат одвод – Евтин, а толку моќен трик

Она што навистина знае да оди на нерви се затнатите одводи. Потребно е повеќе време за да се реши овој проблем. Но, добро ќе ви дојде доколку го знаете овој трик. Не е потребно да купувате разни производи, туку само две состојки. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови […]

Tips & Tricks, Повеќе

Девојки не трошете пари за ботокс – Евтина смеса ги брише брчките и акните од лицето

Многу жени со текот на годините се одлучуваат за ботокс, третман кој чини многу пари и секако не е траен, туку мора да се повторува. На сите ни е важно да имаме убава, сјајна, здрава и мазна кожа, без акни, но и брчките да не ни ја откриваат возраста. Постои […]

Видео, Препораки

Измешајте сода бикарбона и мед – јадете три лажици и ќе се случи чудо

Измешајте сода бикарбона и мед, состојки кои секогаш помагаат во се.Тие се корисни за инфекции, за уништување на ќелиите на ракот и секакви болести. Ова се благодетите од смесата:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Tips & Tricks

ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Еве како да се решите од непријатните мириси од корпата за отпадоци

Постои брзо и евтино решение од вашата кујна кое ќе ја отстрани секоја непријатна миризба. Потребна ви е само сода бикарбона. Овој магичен бел прав е најдобар сојузник во борба против непријатните мириси од корпата за отпадоци. Навлажнете ја корпата за отпадоци и на дното посипете сода бикарбона. Оставете ја […]

Препораки

Пет голтки од овој напиток на ден ќе ви го променат животот

Овој народен лек дефинитивно е спас за сите болести, го штити вашето тело и го јакне имунитетот. 1 кг лимони 5 китки магдонос 3 литри вода 1 кесе сода бикарбона [/ingredients ] Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок […]