Tag: совети

Tips & Tricks, Видео

Роботот Mykie наскоро доаѓа во нашите кујни да ни помогне

Роботот Mykie (MyKitchenElf) наскоро доаѓа во нашите кујни за да ни кажува што има во фрижидерот или колку долго мора да се пече јадењето. Хуманоидниот робот висок 30 сантиметри има кружен монитор кој може да клима со главата, да намигнува и да се смее, прицврстен е на тело во облик […]

Забава

ВИДЕО: Профи шминка – Викторија Бекам ќе ве научи како се прави тоа

Викторија на Инстаграм објави видео во кое ги открива своите тајни за профи шминкање. Погледнете: Thank u @VogueMagazine! Excited to share my tips and secrets with you ladies! My first make up collection lands in stores next month x vb #VBxEsteeLauder #VBDoverSt #VBHongKong victoriabeckham.com @esteelauder A video posted by Victoria […]

Tips & Tricks

Мали тајни на големите готвачи: Ова го нема во ниедна книга со рецепти

Ова се неколку совети и трикови од големите мајстори во кујната кои ќе ви помогнат во вашето домаќинство.Одржете го зеленчукот свеж На полицата во фрижидер каде чувате зеленчук ставете марамче за да го апсорбира вишокот влага.   Уверете се дека јајцата се свежи Ако не сте сигурни дали јајцата се […]

Tips & Tricks, Повеќе

Доста со фалш совети – Еве како да ослабете брзо и здраво

„До кога со вакви фалш совети? Пред да објавите нешто испитајте го или консултирајте се со нутриционист“, ни пишува коментар наш читател на текстот: Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината „Јас сум атлетичар веќе 5 години. Активно се занимавам со интензивни кардио вежби и здрава исхрана. Веган […]

Tips & Tricks, Повеќе

Гледате романтични филмови? Проверете, можеби затоа се дебелеете

Ако сакате да изгледате одлично особено за време на летото, не мора да држите скапи диети, туку се што треба да направите е да следите неколку совети. Според некои истражувања гледањето на романтични филмови не поттикнуваат да јадеме нездрава храна, па затоа одбегнувајте вакви жанрови. Исто така, се препорачува да […]

Tips & Tricks

Имало спас: Трик за одмрзнување на месо за 10 минути

Проблемот кој долго ве мачеше конечно е решен! На видеото кое е објавено на YouTube е прикажано како да го одмрзнете месото за ручек или некој деликатес за десетина минути.Ви требаат само два сада и кеса. Месото се става во кесата, се превртува едниот метален сад врз него, а во […]

Tips & Tricks

Идеален за летото: Овој зеленчук го топи целулитот

Она што ни треба за време на летото е свежа и здрава храна која ќе ни помогне да имаме убаво тело. Во борбата против килограмите искористете ја брокулата која со своите витамини и минерали ќе ви го одржи телото во фит форма, а воедно и ќе и го подобри здравјето.Брокулата […]

Главни јадења

Пирето веќе никогаш нема да биде исто

Направете необично пире од компири со рецепт кој ќе им се допадне на вашите најблиски 🙂  Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири […]

Повеќе

Важни совети пред да започнете со диета

Ако не сте задоволни со својот изглед заради вишокот килограми, ова е одличен момент да преземете нешто во врска со тоа. Диетата започнете ја веќе од утре, но пред тоа прочитајте ги овие совети и обидете се да се придржувате кон нив. Одберете диета што ќе биде во согласност со […]

Tips & Tricks

Јадете пржени компирчиња во ова време и нема да се претворат во сало

Ако сте љубител на пржени компирчиња(а веруваме дека нема човек кој не е) тогаш треба да знаете и кога да ги јадете за да не се претворат во вашиот организам како масти и сало. За појадок ДА! Скробот кој го имаат го намалува холестеролот. Освен тоа, богат е со минерали […]