Tag: совети

Tips & Tricks

Домашно, целосно природно средство за чистење прозори – ќе ја воодушеви секоја домаќинка!

Ова е идеално средство кое покрај тоа што ги отстранува тврдокорните дамки уште и дезинфицира… Средството кое самите можете да го направите ќе биде еколошко, евтино и ефикасно!   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

Чоколадни корпички: Сервирајте го десертот во корпички кои се јадат! (ВИДЕО)

Бидете сигурни дека ќе ги воодушевите сите кога својот десерт наместо во обични ќе го сервирате во овие чоколадни корпички. За овие корпички потребни ви се мали балони и, секако, чоколадо. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Tips & Tricks, Видео

Како да го освежите стариот леб (ВИДЕО)

Со овој трик вашиот бајат леб брзо ќе ја врати свежината и повторно ќе има крцкава кора. Загрејте ја рерната на 220 степени. Лебот кратко ставете го под млаз вода така што целосно ќе се накваси. Потоа векната ставете ја во загреана рерна и оставете ја да се загрева 5-7 […]

Tips & Tricks, Видео

ТРИК: За белото месо да биде крцкаво од надвор, а сочно од внатре – секоја домаќинка треба да го знае ОВА!

Заборавете на класичното пржење месо, бидејќи отсега можете да испржите пилешко бело месо како најдобрите кувари… Кога пржиме бело месо, тоа често се собира, загорува или останува жилаво, а еве трик со кој ќе подготвите совршени пилешки шницли. Погледнете го видеото и подгответе вкусно бело месо…   Прочитај Gotvi.mk рецепти: […]

Tips & Tricks, Видео

Египјанките користеле само природни намирници за убавина – еве кои! (ВИДЕО)

За да бидат убави, здрави и привлечни, жените некогаш се негувале со природни препарати… Спасот воглавно го наоѓале во билките, а сведоци сме дека и денес најдобар ефект даваат природните решенија. Меѓу намирниците кои жените најчесто ги користат за здравје и убавина се лимон, ѓумбир, маслиново масло и зелка, а […]

Tips & Tricks, Видео

Ослабете без вежбање и гладување: 3 моќни напивки кои брзо ги топат масните наслаги (ВИДЕО)

Водата во комбинација со некои состојки има својство да топи масни наслаги, испробајте! Веруваме дека веќе добро знаете дека водата е главен сојузник во борбата против вишокот килограми и дека е препорачливо да пиете доволно од оваа течност. Меѓутоа, доколку во водата додадете некои состојки – овој пијалак без боја, […]

Tips & Tricks

СЛАДОК ОТРОВ: Мрачната страна на белото чоколадо

Белото чоколадо, кое многумина го обожаваат, всушност е мешавина од маснотии и хемиски ароми. Нутриционистите предупредуваат дека овој производ неоправдано го носи името „чоколадо“, бидејќи не ја содржи главната состојка на вистинското чоколадо – какао. Како што тврдат специјалистите за исхрана, произведувачите на бело чоколадо наместо какао путер користат други […]

Tips & Tricks

МАЛИ ТАЈНИ ЗА МАСЛИНКИТЕ! Која е разликата помеѓу црните и зелените?

Многумина можеби не знаат, но црните маслинки се всушност само – зрели или презрели зелени маслинки. Тие се берат во ноември и декември, за разлика од зелените кои се берат барем месец или два порано. Што подолго маслинката зрее, нејзината боја се менува: од зелена до рубин црвена, а потоа […]

Tips & Tricks, Видео

Како порано не се сетивме на ОВА? Неверојатно освежување од лубеница!

Таканаречените „смути“ напитоци можат да понудат вистинско летно освежување…Има различни рецепти за нивна подготовка, а ова видео со еден таков рецепт стана неверојатно популарно. Но, погледнете сами за што станува збор. Ќе бидете воодушевени!   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки […]

Tips & Tricks

Трикови за препознавање зрели и слатки лубеници

Еве како најбрзо да ја одберите најдобрата лубеница! Стручњаците велат дека повкусните лубеници имаат симетричен облик. Ако лубеницата пука при удар тоа значи дека е зрела, но ако допира одек на шуплив предмет, значи дека лубеницата е презрела. Свежината на лубеницата можете да ја утврдите на основа на петелката, а […]