Tag: смути

Повеќе

Смути за топење килограми

Направете си смути за слабеење.     Се меша во блендер или соковник и се пие. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Повеќе

Смути полно шумско овошје

Направете вкусно смути со шумско овошје. Се става се во блендер и се пие. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Предјадења

Смути кое ќе ве расони подобро од кафе

Смути кое подобро ќе ве расони и од кафе.       Се става се во блендер, се миксира и пие. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук  

Повеќе

Витаминско смути за енергија: Само измешајте ги овие состојки

Ова смути го зајакнува имунитетот и има позитивно влијание на целокупното здравје. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Главни јадења

Енергетска напивка – најдобар начин да го започнете денот

Сами направете енергетска напивка која ќе ве врати во живот… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги […]

Повеќе

Појадок од блендер – Зелено смути

Направете вкусно смути за појадок. За здрав старт на денот.    Се става се во блендер и се пие. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Повеќе

Смути со урми и банани

Направете вкусно смути за појадок.     Се става се во блендер и се пие. Повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Шеф Марк де Јонг во живо од натпреварот помеѓу Манчестер и Реал ФОТО: Марк од „Брза кујна” ја покажа ќерката ФОТО: Погледнете во чија прегратка заврши Марк од „Брза кујна” ФОТО: Марк […]

Повеќе

Тропско смути – Чаша полна бои и здравје

Направете вкусно и здраво смути.   Се се лупи, сече и става во блендер. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]

Повеќе

Смути зимска идила

Направете смути – зимска идила.     Се мие се, се лупи и се става во блендер. Повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Шеф Марк де Јонг во живо од натпреварот помеѓу Манчестер и Реал ФОТО: Марк од „Брза кујна” ја покажа ќерката ФОТО: Погледнете во чија прегратка заврши Марк од „Брза кујна” […]

Предјадења

Плазма-банана смути – Едноставен рецепт

Направете вкусно смути со банана и плазма.   Се лупи и сече се и се става во блендер. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]