Tag: смути

Повеќе

Жолт еликсир – Смути полно витамини

Направете вкусен жолт еликсир, смути кое е бомба со витамини. Се става се во блендер, бадемовото млеко, со лупена банана, сечен ананас, куркума и цеден лимон и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: […]

Повеќе

Авокадо во чаша – Зелено смути полно витамини

Направете вкусно смути со авокадо и банани.   Се става се во блендер откако ќе се излупи и иситни и се пие. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица […]

Препораки

Смути за имунитет – Се бори со цела листа болести

Направете вкусно и здраво смути кое делува на имунитетот, варењето на храната и се бори со болести.   Ставете се во блендер и пијте наутро. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани […]

Uncategorized, Повеќе

Смути „Витаминска бомба”

Направете вкусно смути витаминска бомба.   Се лупи се и се сече, се става во блендер и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за […]

Повеќе

Појадок за топ форма летово: Смути со ананас и кокос

Направете фкусно смути со ананас и кокос кое ќе ве освежи.     Се става се во блендер, со лед. Се мати и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови […]

Предјадења

Смути со чоколадно млеко – Ладен појадок за топлото време

Направете смути со чоколадно млеко.   Се става се во блендер и се пие. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Повеќе

Вкус кој не се заборава: Смути со бадеми и цимет

Направете вкусно смути со бадеми и цимет.     Се става се во блендер и се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:Смути за старт на денотЗа диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: […]

Повеќе

Појадок за горештините – Смути кое ќе ве засити и полно е витамини

Вкусно смути за летните денови.   Се става се во бледнер и се пие. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Повеќе

Смути за детоксикација на телото – Вкусно е и прочистува

Направете си вкусно смути за детокс на телото.   Се се лупи, се става во блендер и се става во шолја, а може да додадете и ѓумбир. Пијте наутро.Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок […]

Повеќе

Уживање и за преку ден и за навечер: Ледено смути со јагоди

Направете вкусно смути со јагоди. Се мешаат сите состојки и се ставаат во блендер, па се миксира. Се става во шолја.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]