Tag: смути

Повеќе

Бомба со витамини за зимата и студот – смути за здрави денови

Ова е се што ви треба за зима со витамини. Смути кое е витаминска бомба.   Се лупат морковот со јаболкото и цвекло, па се пасираат со вода, се додава и мед. Се миксира се. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок […]

Предјадења

Смути за појадок – наместо со кафе денот почнете го вака

Смути за појадок, здрав и енергичен ден. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Топли пирошки со сирење […]

Предјадења

Победете ги вирусите и студот: Смути со зеленчук за ден полн енергија

Направете вкусно смути полно зеленчук.     Се става се во блендер и се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: […]

Повеќе

Нешто посебно: Смути со кафе и банана

Направете нешто посебно вкусно, смути од банана и кафе.   Се става се во блендер или нутри булет. Се става во шолја и се служи. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Повеќе

Смути кое ќе ве расони подобро од кафе – за борба со сезонските вируси

За почеток на денот, за дополнителна енергија и за борба со вирусите, во ладните денови направете смути кое ќе ви годи и има супер вкус. Ставете една шолја спанаќ, една банана и малку ананас. Додадете малку млеко или вода. Се ставете во блендер и испијте. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути […]

Препораки

Поздраво и повкусно и од смути – почнете го денот со „бомба” за телото

Направете си каша за добар почеток на денот. Повкусна и поздрава е од смути. Земете една јаболка, излупете ја и исчистете ја, земете една банана, која исто така ќе ја излупите и заедно со јаболката ќе ја изблендирате. Додадете мед и цимет и изедете го ова наутро. Телото ќе ви […]

Повеќе

Витаминска бомба за старт на денот: Смути со ананас и спанаќ

Почнете го денот со смути од ананас и спанаќ, чудна но многу моќна комбинација која пука од здравје и витамини.   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите […]

Повеќе

Зелена напивка за обнова на енергијата

Свежо подготвен сок со домашни состојки – совршен начин да го започнете денот и да ја обновите енергијата. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот […]

Предјадења

Смути за ден полн енергија – витаминска бомба

Супер вкусно смути за ден со енергија.   Се става се во блендер и се пие. Се засладува со мед. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и […]

Десерти

Ќе ви даде сила за цел ден: Утринско енергетско смути

Смути за добар почеток на денот. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]