Tag: смеса

Tips & Tricks

Спасете се од комарците ова лето – Направете смеса од две состојки

Ако сакате да се спасите од здодевните комарци, ова е рецептот за паста со која треба да се мачкате на кожата. И требаат шампон по избор, по можност некој поблаг, на пример детски и оцет, а може да ставите и неколку капки етерично масло. Се меша се со еднаков размер […]

Десерти

Два вида сладолед од една смеса – Овошен и освежителен

Направете супер лесен и брз сладолед со овошје. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо […]

Десерти

Палачинки меки како пена: Рецепт кој секогаш успева

Ви донесуваме рецепт за меки, пенасти палачинки кои ќе ве освојат! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Предјадења

24 мафини од една смеса – Мини проја

Направете вкусни мини прои во калапи за мафини. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по […]

Предјадења

За пет минути направете смеса навечер – За 10 минути имате мекици утрото

Направете вкусни мекици со малку намирници. Смесата може да ја направите и вечерта. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Посно и веге, Предјадења

Многу посни кифли од една смеса – Не се чека да нарасне квасецот и тестото 

Направете ги највкусните посни кифлички. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана    

Десерти

Домашен сладолед за пет минути – Два вида од една брза и евтина смеса

Направете вкусен сладолед за пет минути. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече  

Десерти

Мафини со 2 јајца – Тече чоколадо од сите страни

Направете вкусни чоколадни мафини. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Десерти

Брзи крофни без пржење – Од една смеса излегуваат три тепсии

Направете крофни од рерна. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Ресана мафини Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Предјадења

Два вида мафини од една смеса – Пица залаци со неодолива арома

Направете солени и деликатесни пица мафини. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб