Tag: сланина

Главни јадења

Специјалитет со свинско месо и сланина

Едно од највкусните јадења од свинско месо! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Главни јадења

Брз тарт со сланина и сирење

Одличен е како ужина, но и како гурмански доручек или вечера… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Главни јадења

Ражничи од компири и сланина

Кога ќе посакате нешто вкусно, интересно и поинакво, а не би сакале да вложувате премногу труд, ова е решението! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења, Деликатеси

Годината почнете ја со деликатес од 2 состојки: Компири во наметка од сланина

Откако ќе изедете сè што подготвивте за празниците, ви предлагаме да подготвите вкусен ручек за старт на годината. Рецепт за компири со сланина, а ова е налинот на подготовка: Доколку сакате, можете компирот да го исечете на парчиња, но не целосно. Помеѓу ставете ги парчињата сланина као на фотографијата, а […]

Деликатеси

Деликатесна вечера: Торта од шпагети со спанаќ и сланина

Од тестенини никогаш доста, со нив може да се прават нови деликатеси и да се експериментира. Направете торта од шпагети со вкусни додатоци и одличен вкус. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка Вегетаријански сос за тестенини Нова идеја за тестенини Тестенини со сос од печурки тестенини […]

Главни јадења

Пикантно пилешко месо замотано во сланина прелиено со неодолив сос

Ви се допаѓа чадената сланина со лути и слатки вкусови? Тогаш ова е идеален оброк за вас! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Главни јадења, Деликатеси

Сочно месо, неодолива арома: Рецепт за плескавици полнети со сланина и сирење

Направете домашни полнети плескавици со совршен вкус и неодолива арома. Сочно месо на трпеза, ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со […]

Главни јадења, Деликатеси

Тава деликатес: Потпечен компир со колбаси и сланина

Направете вистински деликатес со колбаси, сланина и компир по рецепт од кој застанува здивот. Оваа тава е многу вкусна, а ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо Гурманско […]

Деликатеси, Препораки

Појадок готов за 10 минути – Мафини од јајца и сланина по едноставен рецепт

Овој рецепт за мафини од јајца и сланина брзо ќе ви стане еден од најомилените појадоци кои ќе ги правите речиси секој викенд. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нутела мафини – Рецепт кој ќе ги освои сите, особено децата Мафини со компир и пармезан Овошни мафини Солени мафини со […]

Главни јадења, Деликатеси

Брз деликатес ручек од неколку состојки – Рецепт кој ќе го зачувате!

Во модерното општество постојано ни недостасува време. Растргнати помеѓу обврските, најмалку време ни останува да зготвиме ручек. Gotvi.mk Ви препорачува многу вкусен деликатесен ручек кој многу лесно и брзо се приготвува. Еве што ви е потребно и како да го направите: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Гурманско мелено пилешко […]