Tag: слабеење

Предјадења

Со овој појадок ќе загубите 5 килограми за 10 дена

Веќе сте пробале неколку диети, но тие се безуспешни? Имате бавен метаболизам, а најголема желба ви е да ослабнете?Тогаш треба да го пробате овој рецепт. Овој појадок изобилува со витамини и минерали. За подготовка на овој оброк ќе ви биде потребно: 300 мл кефир (или безмастен јогурт); 2 супени лажици […]

Забава

Фото: Не личи на себе, синот на Брена се стопи – има 44 килограми помалку

Синот на Лепа Брена, Виктор Живоиновиќ пред неколку месеци им објави војна на килограмите и успеа да ги победи и ослабе 44. килограми. „Одиме понатаму“, напиша тој во описот на фотографијата, а ова е вторпат да покаже до каде стигнал со борбата. Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Видео, Главни јадења

Слабејте и бидете фит: Три брзи и здрави оброци

Ова се три брзи и здрави оброци со кои ќе бидете здрави, слаби и енергични: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 […]

Препораки

Лекува дијабетис, алергии и несоница – ќе ви помогне и да ослабете

Гоџи бери е една од тајните на азиската долговечност. Доаѓа од Тибетските Хималаи и Северна Кина и токму од таму се најквалитетни овошја.Гоџи Бери, или уште лициј, е плодот на Lycium Barbarum или Lycium Chinense. Претставува азиско растение од семејството Solanacea. Називот “Гоџи” доаѓа од кинеското (gouqizi). Уште во древна […]

Tips & Tricks

Намалете го обемот на струкот додека спиете или гледате ТВ – облоги за затегнување, 100% ефикасни

Сакате здраво, фит и затегнато тело? Испробајте ги овие облоги од ѓумбир кои ќе ја направат вашата кожа совршена.Ви требаат една лажица ѓумбир во прав, неколку лажици лосион за тело по избот, фолија и завој, како и крпа за раце. Крпата ставете ја во топла вода, па замотајте ја на […]

Повеќе

Напивка со која брзо ќе ослабнете, ќе го намалите нивото на шеќер и холестерол во крвта

Напивката чиј рецепт ви го донесуваме се покажала како многу ефикасна го губењето килограми. Секако, покрај тоа, треба да се движите и здраво да се храните. Освен што е добра за слабеење, добро ќе делува и на целокупното здравје. Состојки од кои се прави се многу здрави. Така чиа семето […]

Препораки

Стара напивка за слабеење – топи сало како со магично стапче

Сите кои се мачат со вишокот килограми во еден момент стануваат заситени и исцрпени од тешките диети.Во тие моменти предност треба да се даде на најдоброто од природата бидејќи во неа се крие најголемата моќ и помош, кај здравствените тегоби, но и кај борбата со вишок килограми. Рецептот е комбинација […]

Главни јадења

Јадете се а топите килограми: Хроно рецепт кој го освои светот

Хроно режимот на исхрана во последно време зема се поголем замав и ги дава очекуваните резултати кај сите кои го пробале овој вид на исхрана. Хроно исхраната е посебен начин на исхрана во кој јадете што и колку сакате, а губите килограми.Основната идеја за режим на исхрана по одредено време […]

Tips & Tricks, Повеќе

Против стрии и за затегање на кожа – Важно за трудници и оние кои слабеат

Доколку нагло качувате или спуштате килограми многу е веројатно да се соочите со стрии и вишок на кожа. Читатели ни испраќаат совет како да ги спречите овие појави. Потребно ви е кокосово масло кое во мала количина ќе го намачкате еднаш дневно на определените места после туширање. За оние кои […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ноќно забрзување на метаболизмот: Ослободете се од маснотиите брзо и ефикасно

Магичната комбинација од мед и цимет го забрзува метаболизмот и помага при губење вишок килограми. Многумина во исхраната користат мед, кој е познат како здрава и лековита намирница, додека циметот е омилен зачин во многу десерти. Меѓутоа, се уште недоволно е позната магичната комбинација и нејзиното својство дека го забрзува […]