Tag: слабеење

Препораки

Го топи салото на стомакот – Ослабете брзо и лесно

Ако сакате да се решите од салото на стомакот кое лошо изгледа, делува на самодовербата, а и многу е опасно за здравјето, ви нудиме супер напиток. Ви требаат 2 лажички јаболков оцет, 1 мала шолја сок од грејпфрут и 1 лажиче мед. Се меша се убаво во блендер и се […]

Предјадења

Смути за слабеење – Шолја за свеж старт на денот

Смути за слабеење воедно и полно витамини.   Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:Смути за старт на денотЗа диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Топли пирошки со сирење Мини […]

Повеќе

Магична напивка за слабеење: Исфрлете ги токсините од организмот, а со нив и маснотиите

Ќе ослабнете и ќе се чувствувате многу подобро, ќе имате повеќе енергија и елан… Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Tips & Tricks

Тајна на Холивуд – Жените се слаби и заработуваат од тоа со едно правило

Жените во Холивуд знаат како да останат слаби и здрави, бидејќи живеат и заработуваат од тоа. За нив важи правилото – Непакувана храна. Тоа значи дека јадат се што не е спакувано и конзервирано, намирници кои не се индустриски обработени. Храна со здрави протеини, многу месо, квалитетно пилешко или риба […]

Препораки

Како да сте завршиле половина тренинг – Ова се важни правила за слабеење

Ако сакате да ослабете многу треба да внимавате на храната, а ако вежбате исто така е важно што и како внесувате. Избегнувајте јаглени хидрати кои ги има во лебот. Пецивата и во житарките. Сведете ги на минимум и не користете и многу сол кој апсорбира вода од телото. Хранете се […]

Повеќе

Најбрзата диета го „запали“ интернетот: Ослабнете 15 кг за месец дена

Долго се трага по инстант решенија за губење на килограмите и масните наслаги. Конечно, пронајдено е најбрзото решение. Имено, се работи за напивка која, првенствено е здрава, а потоа многу поволно влијае на слабеењето. Рецептот е многу едноставен, а основната состојка е чиа семе. Потребно е чиа семето да го […]

Повеќе

Ако дневно внесете само 7 калории плус  – ќе се изненадите колку ќе се здебелите во иднина

Со храната многу треба да се внимава, особено со внесот на калории дневно. Мал додаток кечап на пример има 7 калории плус. Тежината се накачува за 15 килограми за 30. години, па затоа внимавајте што и како јадете. Тоа се 2.500 калории годишно. Мора да се внесуваат течности, вода, сокови, […]

Повеќе

За брзо и лесно слабеење – Ова топи сало и подмладува

Ако сакате брзо и лесно да слабеете ви препорачуваме една корисна и вкусна намирница. Се работи за авокадото кое е богати со калиум и минерали кои помагаат да слабеете. Богато е и со масни киселини. Хранливата вредност прави да бидете сити. Повеќе на Готви.мк: Вака кокосовото масло делува на кожата […]

Препораки

Секогаш ставајте ги бадемите во вода пред јадење – Во лушпата има опасна состојка

Бадемите се здрави и вкусни и погодни за диета и слабеење, а имаат и важна состојка. Имено, во лушпата имаат танин состојка која спречува здравите и хранливи материи да се апсорбираат во телото. Затоа, ставете ги бадемите секогаш во вода, нека покиснат и потоа излупете ги и јадете ги. Јадете […]

Повеќе

Ослабнал 18 кг со банани, но и уште една важна намирница

Јапонецот по име Хитоши напишал книга на тема „како изгубив 18 кг благодарение на бананите“. Доколку сакате да ја испробате оваа диета, најважно е бананите да ги консумирате со млака вода. Таа комбинација го забрзува метаболизмот. За доручек треба да изедете две банани и да испиете чаша млака вода, повеќе […]