Tag: слабеење

Tips & Tricks

Калоричната храна е добра за слабеење?!

Да, добро прочитавте! Нешто калорично како сочна пица полна со салама и кашкавал може да ви помогне да ослабнете. Истражувачите од Португалија тоа го докажале на луѓе. Сепак, да не помислите дека до бесвест можете да уживате во вкусна калорична храна. Уживањето во пица е дозволено само еднаш неделно, останатите […]

Tips & Tricks

4 работи кои морате да ги додадете во доручекот и килограмите ќе почнат да се топат

Здравиот доручек е сјајна работа – поради него се слабее, подолго сте сити и благодарение на здравиот доручек сте полни со енергија. Но, тоа важи ако знаете што јадете! Додајте протеини Кога стомакот ви е празен, произведува грелин, хормон на глад, а најефикасно го запираат протеините. Затоа навалете на јаткасти […]

Tips & Tricks

Детокс напивка за слабеење!

Подобрете го здравјето и постигнете витка линија со помош на оваа здрава и вкусна напивка! Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте 2-3 минути. Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Со Нордиска диета слабејте без гладување Протеините – основа на ефикасните диети ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето […]

Tips & Tricks

Лимонада со мед – Најдобра напивка за почеток на денот

Магичната комбинација од вода, мед и лимон е одлична за вашето здравје. Поради тоа, наместо шолја кафе, започнете го денот со чаша вода во која сте додале лажичка мед и малку сок од лимон. Еве како оваа вкусна напивка влијае на вашето здравје: – помага при слабеење – ги елиминира […]

Tips & Tricks, Десерти

Овие вкусни грицки нема да ви донесат ни килограм вишок!

За вас подготвивме листа вкусни и диетални ужини кои можете да ги јадете колку сакате! Во моменти кога најважно ни е да бидеме фит, се одрекуваме од сите слатки и солени задоволства и „гревови“. Но што кога гладта ќе не притисне за ѕид, а главата не може да ја добие […]

Повеќе

Цела недела јаделе само ананас – Оваа диета НЕ ви препорачуваме да ја држите!

Ананасот е егзотично, вкусно и здраво овошје кое треба често да го консумираме, со оглед на тоа дека има здравствени придобивки и дека помага телото да ослаби. Се бори против целулитот, богат е со вода и калиум, и во 100 грама има само 40 калории. Па така, жена која ја […]

Tips & Tricks

Не можела да ослабе 5 години поради овие грешки: Не ги правете и вие!

Ако имате проблеми со губењето тежина, веројатно треба да направите промени во секојдневната рутина. Ова се грешките кои го успоруваат процесот на губење на вишокот килограми: Храна со ниска хранлива вредност Подобро да јадете многу храна како што е јогурт, домашни мусли или леб од цело пченично зрно. Недостаток на […]

Tips & Tricks

Ослабете со овошје – Ова нека се најде на вашето мени!

Секојдневни се борбите со вишокот килограми, а во нив добар сојузник е овошјето. Како што пишува RunHealthyLifestyle, нутриционистите сметаат, ако во редовната исхрана ги вклучите овие пет овошја, резултатите ќе бидат брзо видливи. На вашето мени нека се најдат: Авокадо Авокадото содржи големи количини омега-9 масни киселини, кои го забрзуваат […]

Tips & Tricks

ЗДРАВО И ЕФИКАСНО: Решете се од вишокот маснотии на стомакот

Познат и поразувачки е податокот дека многу лица во светот патат од прекумерна телесна тежина. Како би се решиле од маснотиите кои се собираат на стомакот,  HealthyFoodandSportTips, ви донесува вкусен рецепт за напивка кој ќе ве воодушеви: Повеќе вести на Готви.мк Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја […]

Tips & Tricks

ЗДРАВА ИСХРАНА: Совети на медицинска сестра која ослабела 35 килограми

Медицинската сестра Анита МекКеј не е позната многу надвор од својата здравствена установа. Но, собрала многубројни „пријатели“ на Инстаграм, откако младата Австралијанка од Сиднеј станала инспирација за многу жени од целиот свет. Анита успеала на здрав начин да ослаби 35 килограми, и тоа одлучила да го сподели на својот Инстаграм […]