Tag: слабеење

Tips & Tricks, Видео

Седум намирници кои ќе ви помогнат во согорување калории (ВИДЕО)

Доколку се обидувате да ослабете, но не успевате во тоа, можеби проблемот е во намирниците кои ги консумирате. „Тајм“ ни донесува седум намирници кои би требало редовно да ги консумираме како би ги стопиле масните наслаги. Лути пиперки – содржат капсаицин кој одлично помага во согорувањето калории. Цели житарици – […]

Препораки

Додајте го овој зачин во шолја јогурт – килограмите ќе се топат

Циметот се препорачува на лица кои имаат проблеми со вишокот килограми, го регулира нивото на шеќер во крвта, и помага за да се одржи диета.Го јакне имунитетот, исто така уништува и ќелии на рак и леукемија, и ја подобрува активноста на мозокот. Во комбинација со јогурт кој исто така се […]

Повеќе

ТОПИ КИЛОГРАМИ! Рецепт за стара напивка за слабеење!

Сите кои се мачат со вишокот килограми во еден момент стануваат заситени и исцрпени од тешките диети. Во тие моменти предност треба да се даде на најдоброто од природата бидејќи во неа се крие најголемата моќ и помош, кај здравствените тегоби, но и кај борбата со вишок килограми. Ви донесуваме […]

Видео, Повеќе

Го измешала ОВА со јаболков оцет и го пиела секое утро – нејзиниот живот се променил! (ВИДЕО)

Летната сезона започнува, а вашата фигура се уште трпи последици од зимското натрупување масти…Јаболковиот оцет е добро позната намирница со извонредни лековити својства. Ги чисти крвните садови, делува против лошиот холестерол и триглицеридите… Но, дали со овој природен суплемент се служите правилно и дали ги користите сите негови благодети? Измешајте […]

Повеќе

Испијте го ОВА пред спиење, храната која сте ја јаделе ќе се стопи преку ноќ, ќе ослабете МНОГУ БРЗО!

Прво, нема да имате проблеми со несоница, второ, ги исфрлате сите токсини од организмот и правите целосен детокс. Пијалакот има и други погодности како што се: лечење дијабетес, крвен притисок и кардиоваскуларни болести.   Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Tips & Tricks, Видео

Оваа храна колку повеќе ја јадете, толку повеќе килограми топите

Постојат намирници без калории кои ни помагаат да ослабиме и да не качуваме килограми. Некои, колку повеќе ги јадеме, толку повеќе слабееме. Еве што може да јадете цел ден без грижа на совест: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

ТОПИ КИЛОГРАМИ: Чорба од ослиќ и домати

Читател на Gotvi.mk ни го испраќа овој вкусен рецепт за чорба од ослиќ и домати. Тој го приготвил ова јадење додека држел диета со домати со која за 6 дена ослабел нешто над 3 килограми. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина […]

Препораки

Овој сок го пиела 6 дена на празен желудник – кога го видела својот стомак останала без зборови

Имаме решение за маснотиите околу стомакот. Многумина веќе го пробале и сите тврдат дека е навистина ефикасен, а и вие ќе го потврдите тоа доколку го пробате. Со помош на блендер иситнете го магдоносот. Направете сок од лимон и прелијте го магдоносот. Сипете чаша вода и мешајте некое време. Конзумирајте […]

Повеќе

(ВИДЕО) Цеца со одлична линија – Еве ја нејзината диета

Фолк пејачката од Србија, Цеца Ражњатовиќ деновиве можеме да ја видиме со најдобра линија до сега. Таа на својот Instagram објави видеа и фотографии на кои таа блеска и е слаба како во најдобрите времиња. A post shared by CECA (@craznatovic_official) on May 27, 2017 at 11:55am PDT Atmosfera na […]

Видео, Посно и веге

Регионот полуде, направете ХРОНО ЛЕБ – јадете а не се дебелеете

Иако сите знаеме дека не треба да јадеме леб кога слабееме, хроно лебот е нешто по кое збудале целиот свет.Направете го брзо и лесно, во видеото е прикажано се. Јадете го колку сакате, не дебелее. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг […]