Tag: сируп

Повеќе

Освежувачки сируп за лимонада

Сируп за освежувачка лимонада… Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал Рецепт за 2 […]

Повеќе

Домашен сок од коприви: Ја зајакнува и ја чисти крвта и ја враќа силата на телото

Рецепт за домашен сируп од коприви… Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна […]

Препораки

Лек за најсилна кашлица – помага и за бронхит

Направете природен лек кој ја победува најтешката кашлица. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Препораки

Ви треба само кромид – направете најмоќен сируп против кашлица

За да не ве боли грло, направете моќен домашен чај. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Исчистете ги бигорот и мувлата од машина Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Направете природен освежувач за воздух […]

Повеќе

Сируп кој лечи кашлица за еден ден: Потребни ви се само 2 состојки

Со помош на овој рецепт ќе се решите од кашлицата за само 24 часа! Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. […]

Препораки

Лековит сируп од аронија – десет дена и телото е препородено

Направете вкусен и здрав сируп од аронија. Зошто е корисна аронијата? Аронијата е се повеќе популарна на нашите простори, се смета дека превенира дури и рак и помага за цела листа болести. Го успорува процесот на стареење и помага да се спречи развој на хронични болести. Има витамин А, Б2, […]

Препораки

Домашен сируп кој ја победува и најсилната кашлица – готов за 15 минути

Направете сируп за кашлица дома од ловор. Ви требаат шест листови ловор, 2,5 децилитри вода, 6 лажици шеќер и 1 лимон. Се вари водата и се додава ловор. Се варат околу 10 минути, а потоа се вадат листовите, се става шеќер и исцеден лимон. Се меша и се чека да […]

Препораки

Домашен сируп кој помага и за најсилна кашлица – децата ќе го пијат без мака

Направете домашен и вкусен сируп за кашлица кој децата ќе го сакаат. Ви требаат 1 кесе негро бонбони и 100 милилитри млеко. Во шерпа на оган се ставаат бонбоните да се стопак, а кога ќе бидат течни се става млеко и се меша да се соедини. Се става потоа течноста […]

Повеќе

Сируп против кашлица од природни состојки

Сирупот е делотворен, тврдат оние кои го пробале, а во неговиот состав има само природни состојки. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од […]

Повеќе

Ја убива кашлицата: Магичен сируп од само 2 состојки од вашата кујна

Есента е време кога вирусите тргнуваат во акција, па голем број луѓе имаат респираторни проблеми. Некои од нив можете да ги решите и без посета на лекар, а еве како можете да се решите од упорната и досадна кашлица со помош на намирници кои ги имате во кујна. Напомена: Природните […]