Tag: сирење

Деликатеси, Предјадења

Топено сирење – Рецепт со кој ќе го приготвите како во ресторан

Ви се најавија гости, а немате доволно време да приготвите нешто вкусно? Ние ви предлагаме совршен рецепт за топено сирење од кои сите ќе бидат задоволни. Рецептот ни го испраќа Сања. Оваа доза е доволна за три мали земјени садови. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Бујурди – топено сирење […]

Видео, Главни јадења

Домашна солена штрудла со сирење (Видео)

Солена штрудла со сирење – совршен оброк за доручек, вечера, ужина или изненадни гости. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Главни јадења

Ролат од месо: Од надвор крцкав, од внатре совршено зачинет!

Ролат од мелено месо, полнет со сирење и чадено месо – идеален за неделен ручек. Подгответе го ден порано и печете го кога ви одговара… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна […]

Видео, Главни јадења

Полнети пиперки со сирење печени во рерна (Видео)

Уживајте во овој превкусен рецеп…   Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена […]

Видео, Главни јадења

Ролнички со сирење: Вкусни, меки, се топат во уста!

Идеални за доручек, вечера, опуштено дружење, прослави… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]

Главни јадења, Предјадења

Најкремастиот прилог на светот: Запечено компир пире од рерна

Испробајте запечена верзија од компир пире… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Главни јадења, Деликатеси

Деликатес: Запечени рендани тиквици со сирење

Вкусно предјадење, прилог или мезе. Рендани тиквички со сирење кои имаат одличен вкус. Во продолжение рецептот за оваа вкусна идеја: Уживајте и гответе со љубов! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мусака од тиквици – ќе ја обожавате Повкусно од ќофте од тиквица Брзи и евтини шницли од тиквици Шпагети во сос […]

Видео, Главни јадења

ДОМАШНА ПИТА каква што не сте пробале досега!

Оваа пита е за сите домаќинки кои сакаат да експериментираат во кујна! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења

Оригинален рецепт за гибаница со сирење и кајмак

Толку вкусна гибаница немате пробано… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]

Салати

Необично ароматично сирење – еве како да го подготвите

Одлично оди со варени компири или тестенини…   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]