Tag: сирење

Видео, Главни јадења

Брзи домашни форнети со сирење

Направете печиво полнето со сирење во само неколку чекори. Послужете за ужина, доручек…   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО ХИТ: Прстени од тесто со сирење и лукче – мезе за оцена 10

Ако сакате нешто крцкаво, вкусно, неодоливо, ви нудиме супер идеја. Направете уштипци или прстенчиња од тесто со сирење и лук.Имаат неодолива арома, лесно се прават и се вкусни, совршени за цело семејство. Иако летно време сите сакаме да не стоиме до шпорет, некогаш сакаме и да си ја почастиме душата […]

Meat, Видео

ВИДЕО: Пилешко со сирење фил – се топи во уста, аромата фантастична

Вкусно пилешко месо полнето со сирење. Се топи во уста, има неверојатен вкус и арома. Еве како се подготвува, брзо и лесно: Видеото погледнете го ТУКА. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Видео, Предјадења

КУЌАТА ЌЕ СТАНЕ ДОМ: Мирис на тазе печено, полжавче со сирење

Направете полжави со сирење од тесто, кои се вкусни и едноставни.Како од врвна пекара, ова е се што ви треба:   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]

Предјадења

КРЦКАВИ И ВКУСНИ: Топчиња со сирење

Овие вкусни топчиња послужете ги со омилениот сос и уживајте во феноменалниот вкус. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – […]

Главни јадења

ОВАА пита е гордост на босанската кујна: Многу добро јадење!

Вкусот и текстурата на оваа необична пита ќе ве изненадат! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Видео, Главни јадења

Полнето печиво со сирење – како од пекара!

Рецепт за совршено печиво, од околу крцкаво а внатре неверојатно меко. Состојката која се додава во тестото (оцет) прави тоа да биде како од пекара, дури и подобро. Задолжително пробајте го во првата прилика! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: […]

Видео, Главни јадења

ПИТА ОД ПАЛАЧИНКИ И СИРЕЊЕ: Вака сочна и мека ја нема ниту во една пекара!

Кога ќе правите слатки палачинки, одвојте неколку на страна (поточно 8) и направете вкусна пита од палачинки и сирење. Слободно верувајте ни на зборот – ќе ве воодушеви! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]

Видео, Предјадења

КУЈНАТА ЌЕ ЗАМИРИСА: Ружички со сирење

Направете деликатесни мали ружички со сирење од кои кујната ќе рашири арома.Лесни се и вкусни, еве што ви треба и како се прават. Се е објаснето чекор по чекор во видеото:   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално […]

Главни јадења, Предјадења

Компир бомби полни со сирење и сланина: Повкусен ручек не постои!

Лесно се подготвуваат, а изгледаат неверојатно! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе […]