Tag: сирење

Главни јадења

Поховани тиквици со сирење: Посочни и повкусни немате пробано

Јадење чиј вкус долго ќе го памтите… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Деликатеси

Деликатес на денот: Полнети печурки од кои се топи сирење и кашкавал

Направете вкусни полнети печурки кои се вистински деликатес. Ова е рецептот кој е брз и лесен.   Повеќе Готви.мк рецепти: Полнети печурки со салама и кашкавал Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Салати

Крем салата со сирење и сусам – доволна за 10 лица

Многу добра и едноставна за подготовка. Супер вкусна салата доволна за десет лица, со што ќе биде супер и за свечености.   Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Главни јадења

Пиперки полнети со сирење и со сланина: Познатото јадење на поинаков начин

Лесно се подготвуваат, а ќе ве воодушеват со богатиот вкус! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Главни јадења, Предјадења

Декоративни брускети

Вкусни залаци готови за миг… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Салати

Крем намаз од спанаќ: Вкусен и здрав, а се прави 10 минути

Совршен кремаст намаз од спанаќ и сирење кој можете да го послужите и како предјадење со крекери. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ […]

Главни јадења, Предјадења

Солени бомбици од пилешко и фета сирење – повкусни не сте пробале

Неодоливи солени бомбици од пилешко и фета сирење… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен […]

Главни јадења

Најдобриот брз ручек: Неодолива мусака со сирење

Има денови кога само сакате ручекот да биде готов што побргу… Овој рецепт е решение за вас. Освен што е едноставен, брзо се подготвува, а толку е вкусен што сите ќе го обожаваат. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со […]

Видео, Предјадења

Нема месење, цел дом ќе мириса од рерната: Брзи погачи со сирење (Видео рецепт)

Направете вкусни погачи со сирење без месење и без мака.Ова е рецептот:       Ова е деталната подготовка: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Перничиња од тесто Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите […]

Предјадења

Пирошки со сирење: Најмеко италијанско тесто кое секогаш успева (Видео)

Напревете вкусни пирошки со сирење, со италијанско тесто.Рецепт кој успева секој пат. Ова е деталната подготовка на вкусната вечера или појадок: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми […]