Tag: сирење

Главни јадења

Ова е НАЈВКУСНАТА ПИТА која морате да ја направите барем еднаш!

Оваа пита се прави со мелено месо и сирење, а се додаваат и други состојки. Овој специјалитет е карактеристичен на Балканот, а неговиот вкус е феноменален!   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Видео, Главни јадења

ЧЕКОР ПО ЧЕКОР: Направете триаголници со сирење (ВИДЕО)

Послужете ги со кисело млеко и јогурт… Начинот на подготовка чекор по чекор погледнете го во видеото. Објаснето е како да ги направите совршените триаголници… Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

ЗАБОРАВЕТЕ НА ПОХОВАЊЕ: Подгответе запечени тиквици со сирење (ВИДЕО)

Испробајте го новиот начин на подготовка на тиквици…     Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Проја мафини со сирење: Брзо и лесно, а вкусно! (ВИДЕО)

Меки проја мафини кои брзо и едноставно се подготвуваат…   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: […]

Главни јадења

Богата ЛАЖНА ПИТА на која нема да можете да и одолеете!

Оваа брза пита се нарекува „лажна“ бидејќи се прави од готови кори…   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Видео, Главни јадења

ДЕЛИКАТЕС: Компир во земјена тава – еден додаток го прави посебен

Совршен вкус, лесна арома на пире од компири, сирење и совршен спој за во земјена тава од кој доаѓа до совршенство.Нсвистина прекрасно, еве што е потребно:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги […]

Видео, Главни јадења

СТАПЧИЊА СО КАШКАВАЛ: Пет пати повкусни и побрзи од обична пита!

Во крцкавото тесто се крие неодолив растопен кашкавал… Ако сакате пити со сирење, а ви недостасува време или кулинарски вештини за сочна гибаница, еве решение! Стапчињата со сирење се идеални, но и многу брза замена за пита. Ви требаат само три состојки и 15 минути време.   Повеќе вести на […]

Видео, Главни јадења

Брзи домашни форнети со сирење

Направете печиво полнето со сирење во само неколку чекори. Послужете за ужина, доручек…   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО ХИТ: Прстени од тесто со сирење и лукче – мезе за оцена 10

Ако сакате нешто крцкаво, вкусно, неодоливо, ви нудиме супер идеја. Направете уштипци или прстенчиња од тесто со сирење и лук.Имаат неодолива арома, лесно се прават и се вкусни, совршени за цело семејство. Иако летно време сите сакаме да не стоиме до шпорет, некогаш сакаме и да си ја почастиме душата […]

Meat, Видео

ВИДЕО: Пилешко со сирење фил – се топи во уста, аромата фантастична

Вкусно пилешко месо полнето со сирење. Се топи во уста, има неверојатен вкус и арома. Еве како се подготвува, брзо и лесно: Видеото погледнете го ТУКА. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој […]