Tag: сирење

Tips & Tricks

Трик со кој сирењето нема долго да се исуши – Ви треба крпа со оцет

Тврдите сирења нема да се сушат брзо со еден трик. Замотајте ги во крпа со вода и оцет.Оставете ставете го во сад во ладилник. Оцетот нема да дозволи да се засуши. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на […]

Uncategorized, Предјадења

Ако ви е доста од мекици, уштипци и палачинки: Брзи топчиња со сирење

Вкусна идеја за појадок, топчиња со сирење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук  

Салати

Намаз од сирење и сончоглед за доручек

Вкусен намаз кој се прави за миг… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Предјадења

Солено пециво со сирење – Појадок, вечера или мезе

Направете брзо пециво со сирење.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Главни јадења, Предјадења

Паштета од сирење и пиперки за доручек

Вкусна паштета од сирење и пиперки… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Препораки

Цел живот грешиме – Домат и сирење се штетна комбинација заедно

Иако сите сакаме шопска, како и домат со сирење, сепак оваа комбинација не е здрава. Иако е вкусна, штетна е за панкреасот и јетрата. Киселината од доматот реагира со калциумот од белото исрење и се создаваат штетни наслаги.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не […]

Главни јадења, Предјадења

Потребни ви се само 3 состојки – највкусни погачици со сирење

Уживајте во фантастични погачици… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Главни јадења

За доручек: Јајца од рерна

Вкусен и брз доручек… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Главни јадења, Салати

Намаз од сирење и кашкавал идеален за доручек

Вкусен намаз од сирење, кашкавал и кисела павлака. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Tips & Tricks

Нема веќе да фрлате храна – Вака сирењето нема да се исуши по отварањето

Сирењето има одличен вкус, и е секојдневен дел од исхраната кај повеќето од нас, но проблемот е брзото сушење. Во кутијата каде го чувате ставете 2-3 неварени макарони кои впиваат влага и проблемот е решен.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за […]