Tag: салфета

Видео, Повеќе

Нема божиќна магија без ова – Направете Божиќна ѕвезда од салфета (Видео)

Божиќната магија не постои без Божиќна ѕвезда. Ако сакате на големиот празник да ги изненадите гостите и да ги оставите без зборови, ова видео ќе ви покаже генијална идеја. Направете ја Божиќната ѕвезда од салфета, а еве и како: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена декорација за на торта Омбре декорација […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

Нека блесне трпезата: Направете новогодишна елка од салфета

Доаѓа најубавиот период од годината – Божиќните и Новогодишните празници. Наш предлог е да направите празнична декорација со салфета. На видеото етапно е покажано како да направите елка од една салфета, со која сите ќе ги изненадите. Обидете се, нека блесне трпезата, а ова е интересна креативна работилница во која […]

Tips & Tricks, Видео

Ви треба само салфетка – Направете најубава Божиќна декорација дома (Видео)

Доаѓаат Божиќ и Нова Година. Направете совршена декорација од салфетка во облик на Божиќна ѕвезда која е симбол на празникот кој сите со нетрпение го чекаме. Во видеото е објаснето како да ја направите декорацијата за која сите ќе ви бараат да им ја откриете такната за декорација: Повеќе трикови […]

Tips & Tricks, Видео

Како да сте во елитен ресторан: Направете најубави декорации со салфети

Направете уметносот од вашата маса за јадење, декорации со салфети за кои сите ќе ви се воодушевуваат. Сите чекори се прикажани во видеото: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно […]

Tips & Tricks, Видео

БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Направете велигденски зајак од салфета (ВИДЕО)

Направете повеќе зајачиња од салфети и украсете ја вашата велигденска трпеза… Бојата на салфетите изберете ја по желба. За изработка на оваа симпатична декорација, потребна е салфета, дрвена штипка и малку конец. Погледнете ги инструкциите во видото и уживајте со своите домашни. ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: […]

Tips & Tricks, Видео

За Денот на вљубените: Декорации со салфетки во форма на срце

Направете совршена декорација за денот на вљубените со салфетки. Земете салфети во црвена боја, и според упатствата од видеото направете срца.Изненадете го саканиот, ќе биде пресреќен. Повеќе на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Ја превитка салфетката – нема да верувате што доби

Направете совршена декорација од салфетка во форма на круна, лист или божиќна ѕвезда.Се е прикажано во следното видео, за божиќна бајка на вашата трпеза. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Tips & Tricks, Видео

Почнал да превиткува обична салфета. По 15 секунди направил нешто генијално!

Декорацијата на масата покрај јадењето, е најважен елемент на секоја вечера. Овој човек ќе ви покаже како совршено да сложите салфета. Така ќе ја разубавите масата и ќе ги импресионирате гостите. Трикот е едноставен, а резултатот е фантастичен… Погледнете и споделете со пријателите: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – […]

Tips & Tricks

Трик во кујната: Со салфета зачувајте ја салатата свежа

Доколку ви останала салата и не сакате залудно да биде фрлена, тогаш се што ви треба е една салфета од кујната.Ставете ја салатата која ви останала во еден сад, исцедете ја убаво и потоа ставете една салфета најгоре, пред да ставите фолија одозгора. Салфетата ќе ви помогне така што ќе […]