Tag: сало

Повеќе

Го намалува струкот и топи сало – вака манекенките имаат рамен стомак

Ако сакате струк како на манекенките, тајната е во овој рецепт. Овој оброк се јаде три дена, а содржи зелка, цвекло, морков, лимонов сок и маслиново масло. Се меша се во чинија, се става зелка, цвекло и морков во размер 3:1:1. Се става лимон и маслиново масло и се меша, […]

Повеќе

Испијте го ова пред појадокот – топи сало и го намалува обемот

Направете го ова пред појадокот и слабејте. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е […]

Препораки

Слабејте во подрачјето на стомакот – елиминира 80 посто од салото

Направете си посебна напивка за слабеење особено во подрачјето на стомакот.Земете шолја вода и во неа ставете сок од еден лимон и лажиче сода. Пијте го ова наутро на празен желудник, трга и 80 посто од салото. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]

Препораки

Пијте го ова наутро – топи и 80% од салото

Има лесен и брз начин да стопите се што ќе изедете за празниците, кога сите малку се дебелееме. Во пола шолја вода ставете сок од еден лимон и лажиче сода, па пијте го ова наутро. Трга и 80 посто од салото. Смее да се пие секојдневно. Повеќе вести на Готви.мк: […]

Препораки

Пржи килограми додека спиете – напиток со кој салото е минато

Направете напиток со кој веднаш се симнуваат килограми. Ви требаат половина цеден лимон, лажица сечен магдонос, малку цимет, пола лажиче оцет, два ипол децилитри вода и лажиче мед. Се меша се во сад и се пие пред спиење. Го топи салото додека спиете. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот […]

Препораки

Сите се опуштаме со храната во зима: Чај кој топи сантиметри и сало на стомакот

Направете си чај кој буквално топи килограми и сало околу струкот. Ви требаат зелен чај, цимет и ловоров лист. Се оставаат да зовријат 800 милилитри вода и се додава стапче цимет, па 3 ловори=ови листа и рамна супена лажица зелен чај. Се остава 15 минути, се процедува и пие. Се […]

Препораки

Ќе се стопите за еден месец – напиток кој намалува сало на стомакот, бутовите и задникот

Направете напиток со кој може да ослабете и 15 килограми за еден месец. Ви требаат 1 шолја лимонов сок, 1 лажица чиа семе, 1 лажица мед, 1 чаша вода. Прво се става чијата во вода да набабри, а потоа во блендер со сите други состојки. Пијте го ова наутро. Прочитај […]

Препораки

Напиток од магдонос кој ги зачуди и лекарите: Се топи сало и елиминира холестерол

Ја стимулира циркулацијата, помага за слабеење и го решаа проблемот со холестеролот. Направете напиток за слабеење со неколку состојки. Ви требаат литар ипол вода, 3 китки магдонос, 1 килограм лимони и сода бикарбона. Се трие лимонот со сода и се остава во ладна вода половина час, па се вари водата […]

Повеќе

Пијте го секое утро на празен стомак – нема да имате потреба од теретана

Се повеќе луѓе за жал имаат проблеми со брзиот начин на живот и нездравата и брза храна која накачува килограми. Ова е лесен и вкусен начин да ја вратите вашата линија во ред. Ви требаат 2 децилитри вода, 1 лимон и магдонос кои се мешаат. Се пие секој ден 6 […]

Препораки

Диета со јогурт која топи килограми – ослабете ги стомакот, бутовите и задникот

Јогуртот е еликсир за здравје, многу е вкусен и хранлив и помага за многу проблеми. Помага и за диета , а ова е менито за три дена, кое топи килограми. За првиот ден за појадок изедете овошен или немасен јогурт, заедно со житарици. За ручек зеленчук со маслиново масло и […]