Tag: салата

Салати

Празничната трпеза ја красат руска или пилешка – Бидете различни, направете посебна празнична салата

Многу свечени и празнични трпези не можат да се замислат без руска или пилешка салата, но ние имаме нова и вкусна идеја за вас. Одличен рецепт за посебна француска салата, а ова е сè што ви е потребно: Добар апетит Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден […]

Салати

Едноставна, брза, превкусна: Француска салата, идеална за празничната трпеза

Еве еден предлог за француска салата, која треба да ја правите почесто, бидејќи е многу вкусна, а едноставна за подготовка.   Послужете и уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави […]

Салати

Ако сакате нешто поразлично од руска и пилешка: Нова брза салата за Нова Година и Божиќ

За празниците со неколку состојки направете нов вкус во вашата кујна. Ова е рецептот за оваа вкусна салата: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од карфиол Најдобриот рецепт за […]

Препораки

Заборавете на изгладнувања и диети – Превенција од дијабетес, помага за слабеење

Малкумина слушнале за моќниот зеленчук со име Чичока, уште познат како див компир. Во некои земји е хит во кулинарството, а причината не е модерниот начин на живот, туку здравствените придобивки. Во традиционалната медицина листовите и коренот се користат како лек, а важен е и за фармацијата. Изобилува со витамини […]

Салати

Неодолива компир салата со јогурт и мајонез

Вкусна и сочна салата од компири и јогурт… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Посно и веге, Салати

Витаминска бомба за зимата: Морков салата (Посен рецепт)

Направете салата која е богата со витамините кои ни се неопходни за зимата. Сè што ви треба се моркови, основа на оваа деликатесна салата. На зравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка […]

Посно и веге, Салати

Посна салата со компир за Свети Никола – Лесно се прави, а многу е вкусна

Направете посна и лесна салата за големиот празник Свети Никола. Ова се потребните состојки и рецептот: Среќна слава на сите кои го чествуваат празникот! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата […]

Деликатеси, Салати

Салата за празниците – Толку вкусна што веднаш ќе се изеде

Направете вкусна празнична салата која ќе биде одличен избор за претстојните празниците. Ова е сè што ви е потребно: На здравје и имајте среќни и весели празници! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и […]

Видео, Салати

Салата со прокељ: За сите љубители на зеленчук (Видео)

Здрава мешана салата со прокељ за обожавателите на сите видови зеленчук.   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за […]

Видео, Салати

Рецепт за вкусна мимоза салата (Видео)

Преубава салата од зеленчук, мајонез, јајца и кисели краставички. Филувана во провиден сад изгледа декоративно, а може да се подготви во неколку помали садови или во еден поголем. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]