Tag: салата

Салати

Брза пилешка салата со ореви: Сјаен додаток на свечената трпеза

Оваа салата совршено ќе ја направат и неискусни во кујната… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Салати

Несекојдневна кинеска салата

Ако ви здосадија салатите кои ги подготвувате постојано, пробајте го овој рецепт за кинеска салата. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Видео, Салати

Оригинална руска салата по традиционален рецепт (Видео)

Нема слава без руска салата. А како изгледа автентичниот рецепт, погледнете во видеото во прилог! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Салати

Вкусна салата со туна и фета – Нешто посебно за трпезата

Вкусна салата со туна, рукола и фета. Совршена комбинација и нешто поразлично до сега. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата […]

Салати

Празниците не се празници без руска салата: Нов рецепт без мајонез

Направете руска салата за претстојните празници. Ви предлагаме рецепт кој се прави без мајонез. Ова е сè што ви треба, како и начинот на подготовка: На здравје и имајте среќни и весели празници! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата […]

Салати

Тартар сос: Одлично оди со сите јадења

Сакате ли мајонез, краставици и кисела павлака? Тогаш тартар сосот е најдобриот избор за вас – одлично оди со секакви јадења, а се подготвува за миг!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме […]

Салати

Празничната трпеза ја красат руска или пилешка – Бидете различни, направете посебна празнична салата

Многу свечени и празнични трпези не можат да се замислат без руска или пилешка салата, но ние имаме нова и вкусна идеја за вас. Одличен рецепт за посебна француска салата, а ова е сè што ви е потребно: Добар апетит Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден […]

Салати

Едноставна, брза, превкусна: Француска салата, идеална за празничната трпеза

Еве еден предлог за француска салата, која треба да ја правите почесто, бидејќи е многу вкусна, а едноставна за подготовка.   Послужете и уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави […]

Салати

Ако сакате нешто поразлично од руска и пилешка: Нова брза салата за Нова Година и Божиќ

За празниците со неколку состојки направете нов вкус во вашата кујна. Ова е рецептот за оваа вкусна салата: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од карфиол Најдобриот рецепт за […]

Препораки

Заборавете на изгладнувања и диети – Превенција од дијабетес, помага за слабеење

Малкумина слушнале за моќниот зеленчук со име Чичока, уште познат како див компир. Во некои земји е хит во кулинарството, а причината не е модерниот начин на живот, туку здравствените придобивки. Во традиционалната медицина листовите и коренот се користат како лек, а важен е и за фармацијата. Изобилува со витамини […]