Tag: салата

Видео, Салати

Салата со прокељ: За сите љубители на зеленчук (Видео)

Здрава мешана салата со прокељ за обожавателите на сите видови зеленчук.   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за […]

Видео, Салати

Рецепт за вкусна мимоза салата (Видео)

Преубава салата од зеленчук, мајонез, јајца и кисели краставички. Филувана во провиден сад изгледа декоративно, а може да се подготви во неколку помали садови или во еден поголем. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]

Посно и веге, Салати

Гордост на Балканот: Посна српска салата

Ова е една од највкусните свежи салати – надополнете го ручекот со оваа превкусна салата! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Деликатеси, Посно и веге, Салати

Зимска салата: Пиперки полнети со зелка, повкусни од зимница

Направете вкусна салата оваа зима, пиперки полнети со зелка. Ова е рецептот за деликатесната салата: Добар апетит и уживајте во зимата! Повеќе рецепти за салати на Gotvi.mk. Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата […]

Деликатеси, Салати

Зелка салата во корпи – Вкусот чиста перфекција

Направете вкусна зелка салата во корпи, која сите ќе ги воодушеви, па ќе ве прашуваат кој е тајниот рецепт. Ова е листата на потребните намирници и подготовката на деликатесната салата: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена […]

Предјадења, Салати

Пилешка салата по нов рецепт – Подготовки за највкусна празнична трпеза

Направете вкусна пилешка салата со интегрални макарони. Кремава текстура која не се заборава. Совршен рецепт за новогодишните и божиќните празници кои ни се пред праг. Ова е рецептот за вкусната салата: Добар апетит! Повеќе рецепти за салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата […]

Салати

Вкусна салата со тестенини готова за 10 минути

Подгответе вкусна салата со тестенини која брзо и лесно се прави.Ова е сè што ви е потребно за нејзината подготовка: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од карфиол Најдобриот рецепт […]

Деликатеси, Салати

Деликатесна салата: Домашни пиперки во павлака за цела зима

Направете вкусна и необична салата која ќе ви служи за цела зима. Ова е начинот на подготовката: Уживајте во овој неодолив вкус 🙂 Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата […]

Деликатеси, Салати

Вкусна салата со јајца – Вистински деликатес на свечената трпеза

Направете вкусна салата со јајца како предјадење. Одлична е кога ќе ви дојдат гости или за свечености и посебни прилики. Еве го рецептот за да ја приготвите: Уживајте во овој вистински деликатес. Повеќе на Gotvi.mk: Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез […]

Салати

Шарена салата – Кремаста и економична, за сечиј џеб и вкус

Ако сте заситени од подготовката од руска, пилешка или други салати кои најчесто ги јадеме, ви нудиме нов вкус. Економична, брза и лесна салата, а ова е се што ви е потребно: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Свежа крем салата – евтина, а толку добра Неодолива крем салата (РЕЦЕПТ) Оризот […]