Tag: САД

Предјадења

Вкусот на детството: Појадок по рецептот на нашите баби

Направете вкусен и мек појадок со кој целото семејство ќе стане со насмевка. Ви предлагаме рецепт за брзи и вкусни перничиња од тесто, кои ќе ги примамат сите со мирисот од кујната. Ова е рецептот: СОВЕТ: Послужете со сирење и јогурт. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадокот со кој Кардашијан […]

Tips & Tricks

Лимоните чувајте ги во сад со вода – Има добра причина за тоа

Постои еден чуден трик за тоа како лимоните да траат подолго време. Имено, ако сакате лимоните кои сте ги купиле од пазар или маркет подолго да ја задржат својата свежина, потребно е да ги чувате во сад со малку вода, наместо да ги чувате во кошница за овошје или во […]

Повеќе

Меланија Трамп на 47 години изгледа како манекенка – Откри што јаде

Првата дама на САД, Меланија Трамп и покрај годините изгледа прекрасно, а колку е дисциплинирана во однос на храната може да се види и по тоа што секогаш јаде ист појадок наутро. Не залудно нутриционистите велат дека појадокот е најважниот оброк во денот, а ова го потврдува и првата дама […]

Tips & Tricks, Видео

Ставила сад со оцет во микробрановата и ја вклучила – домаќинки спас за вас!

Постои многу едноставен начин да ја исчистите микробрановата печка одвнатре, без триење и мака.За да не мачите мака како многу домаќинки, земете само оцет и вода. Во сад со вода ставете оцет и чепкалка за заби. Загрејте ја течноста десет минути со што од пареата вашата микробранова ќе се исчисти […]

Повеќе

Секогаш елегантна – Меланија Трамп во сите модни изданија (ФОТО)

Првата дама на САД, Меланија Трамп блескаше за време на вчерашната инаугурација на 45. Претседател на САД, Доналд Трамп. Таа беше облечена во креација на познатиот моден дизајнер Ралф Лорен. Меланија е секогаш облечена во елегантни комбинации и има одличен стил. Погледнете: Преземено од Хајд Парк Повеќе на Gotvi.mk: БЕСПЛАТНО: Домашни […]

Tips & Tricks, Видео

НЕМА ВЕЌЕ НЕРВОЗИ: Најлесен трик за чистење огноотпорни садови

Сите домаќинки мака мачат за да ги исчистат огноотпорните садови од маснотии. Во следното видео ви нудиме брз, лесен и корисен трик.Се става плехот под топла вода, се става сјај за садови, па се зема фолија. Погледнете ја постапката: Повеќе на Готви.мк: Белите патики ќе бидат како нови – Еве […]

Повеќе

Обама и Трамп се сретнаа, а еве што сака да јаде новиот претседател на САД (ФОТО)

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп попладневно се сретна со актуелниот претседател, Барак Обама на која дискутирале за планот за транзиција на власта на оваа највисока политичка функција во Америка. Но, кои се омилените јадења на Трамп и што тој најмногу обожаваше да јаде за време на паузите во рамките […]

Забава, Повеќе

Предвиде дека Трамп ќе победи пред 5 дена – Нема да ви се верува кој (ВИДЕО)

Претседателските избори во САД завршија рано утринава по македонско време со победа на кандидатот за претседател на Републиканската партија, Доналд Трамп. Предмалку, кандидатката на Демократската партија, Хилари Клинтон се обрати на јавноста и му честиташе на Трамп. Но, некој ја предвиде победата на Трамп уште на 4. Ноември, односно 5 […]

Забава

Само една Македонка седела на иста маса со Трамп

Само една Македонка имаше чест да седи со новиот претседател на САД, Доналд Трамп, на иста маса. Се работи за Хелена Роза која се пофали на социјалната мрежа Фејсбук.- Ете, можам и да се пофалам дека лично и персонално имам вечерано со американски претседател. Ок, јас и уште 114 други девојки […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Како Американци прават ајвар и зелник

Амбасадата на САД на својата официјална Фејсбук страна објави интересно видео во кое вработените прават македонски специјалитети – ајвар и зелник. Погледнете како изгледал овој настан, а резултатот е фантастичен. Браво! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги […]