Tag: ручек

Главни јадења, Предјадења

Пилешки прстени

Вкусни и сочни пилешки прстени… На здравје! Поврзани вести на Готви.мк Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа […]

Pastes

Италијанска кујна без мана: Запечени болоњезе тестенини

Никогаш доста од тестенини. Иако секојдневно ги јадеме, сепак секогаш се појавува некоја нова вкусна идеја. Еве една која е совршено вкусна. Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче […]

Главни јадења

ДЕЛИКАТЕС ВО ЧИНИЈА: Запечен спанаќ со сирење

Направете деликатес со неколку намирници. Здраво, вкусно и со неодолива арома. Повеќе на Готви.мк: Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ВКУСНО: Топчиња со лук на денешното мени

Состојки за тесто, лукче и создадена е магија во кујната. Направете вкусни лепчиња со лук кои се неверојатно вкусни.Целата подготовка е прикажана во видеото. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

РАМЕН СУПА: Јапонско јадење кое го освојува светот, а ова е НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ! (ВИДЕО)

Најџела Лосон светската слава ја стекна со ТВ серијали за готвење. Оваа Британка со италијанско потекло никогаш не работела како професионален готвач, но нејзините сјајни книги за кулинарство ја сместуваат во редот на врвните гастрономски стручњаци. Овој пат, Најџела покажа како се подготвува јапонскиот специјалитет Рамен, кој најмногу потсеќа на […]

Главни јадења

Сочно пилешко со пармезан

Ова меко пилешко месо се топи во уста… Добар апетит! Прочитајте поврзани Gotvi.mk рецепти: Маринирани пилешки ражниќи ВИДЕО: Неверојатно добар рецепт за пилешки кесадиљас Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО: Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек Супер брз и вкусен домашен […]

Meat, Главни јадења

ЗА ГУРМАНИ: Богата тава со месо и сос

Секој сака мирис на печено месо во домот. Аромата која се шири ги собира сите на трпеза. Овој пат ви нудиме рецепт за гурмани. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака […]

Видео, Главни јадења

БРЗ И ЗДРАВ ОБРОК: Пилешко месо со брокули и зеленчук (ВИДЕО)

Брз и здрав оброк готов за околу 30 минути. Подгответе хранлив ручек за многу кратко време – полн со витамини и минерали. Поврзани рецепти на Готви.мк Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете […]

Посно и веге

Посен деликатес: Боранијата никогаш повеќе нема да е иста

Направете специјалитет со боранија, за посниот петок. Има одличен вкус и брзо се прави. Повеќе на Готви.мк: Ви остана лиснато тесто во кујна? – Направете брз и вкусен десерт Едвај ќе се воздржите додека да вкусите: Десерт чоколадна лава Рози од јаболка Десерт готов за 20 минути Вкусни чоколадни мафини […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Крцкави компири по кои полуде светот – веднаш ќе ги зготвите

Крцкаво, брзо, лесно и вкусно. Крцкави компирчиња кои ќе ви го одземат здивот. Подготовката погледнете ја во следното видео.   Повеќе на Готви.Мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе […]