Tag: ручек

Главни јадења

Викенд ручек идеја: Тиквички во тесто со префинет вкус

Направете тиквички во тесто кои имаат одличен вкус. Еве што ви е потребно за вкусен оброк на трпеза: Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк: Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли тава по најдобар рецепт Крем супа од зеленчук Одлична идеја за ручек ВИДЕО: 3 брзи видео рецепти за пица […]

Главни јадења

Појадок, ручек и вечера: Нов рецепт за вкусни палачинки од компири

Направете вкусни палачинки од компир, со состојки кои ќе дадат неодолив вкус и шмек на јадењето. Овој оброк може да ви биде и појадок, и ручек и вечера. Повеќе вести на Готви.мк Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За […]

Предјадења

Вкусна бабина кајгана – За прави гурмани

 Нашите баби секогаш знаат да направат највкусно јадење, па затоа овој пат Gotvi.mk ви нуди кајгана со неодолив вкус по рецептот на баба. Поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема […]

Главни јадења

Ручек или вечера? – Сеедно, само 20 минути ве делат од совршенство

( На горештините дефинитивно ви одговара да јадете нешто што лесно и брзо се спрема, без стоење до шпорет. Еве еден таков лесен и брз рецепт, готов за 20 минути: Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како […]

Главни јадења

Вкусни пица бомбици – совршени за со пиво

Направете вкусни бомбици со вкус на пица. Нема ништо подобо од ова мезе кое совршено оди со пиво. Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Посно и веге

Риба со многу кромид – Вкусно и здраво

Направете вкусна риба со кромид. Ова јадење не само што е вкусно, туку е и многу здраво. Повеќе рецепти на Готви.мк Шарени полнети пиперки Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната Веге рижото Печени тиквички […]

Pastes

Тестенини со една состојка, а неверојатен вкус – да, можно е!

Тестенините со сирење се прават од дамнешни времиња, а начинот на кој се подготвуваат еволуирал со текот на времето. Гответе со љубов! Повеќе рецепти со тестенини на Готви.мк Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен рецепт кој […]

Главни јадења

Меки лепчиња со сирење – цело семејство ќе биде на трпеза

Целото семејство ќе го соберете на трпеза со лепчиња со сирење од кои ќе се шири неодолив мирис. Повеќе вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) ВИДЕО: Сладолед од кокос […]

Главни јадења

Нова идеја за ручек: Три состојки за триесет минути

Ако веќе ви снемува нови идеи за специјалитети кои ќе ги понудите на семејството, ние ви нудиме сјаен рецепт за чија што подготовка ви требаат три состојки и 30 минути 🙂 Поврзани вести на Готви.Мк: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: […]

Meat, Главни јадења

Тиквички во крем сос со месо – Ручек готов за 30 минути

Тиквички во комбинација со пилешко се одличен избор за ручек готов за само 30 минути. Повеќе рецепти на Готви.мк Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли тава по најдобар рецепт Крем супа од зеленчук Одлична […]