Tag: ручек

Главни јадења

Неодолива пица со пилешко

Направете вкусна пица со пилешко, како италијанските мајстори! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Препораки

Зачин кој треба да го ставате во секое јадење – Здравје со секој залак

Ориганото е препознатлив зачин по мирисот и аромата, а најчесто се поврзува со јадења како пица и тестенини.Расте и до 80 сантими во висина, има дрвено стебло, а листовите се мали и црвеникави. Има благотворно дејство против инфекции и бактерии, дезинфекциско дејство, помага за главоболка и чувство на тежина во […]

Главни јадења

Рендани тиквици со сирење од рерна: Вкусен и здрав оброк за целото семејство

Вкусно јадење за големо семејство, готово за миг! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Главни јадења, Предјадења

Најбрза гибаница – Лесен рецепт кој секогаш успева

Направете брза и лесна гибаница која ќе рашири многу убава арома во домот. Ова е рецептот: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок […]

Главни јадења

Пилешка мучкалица: Највкусното јадење од рерна

Вкусно јадење од рерна, се спрема лесно и брзо! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Meat, Главни јадења

Повкусно од мусака и било која тава: Запечени тиквички со мелено месо

Направете вкусен специјалитет со тиквички и мелено месо. Многу е лесно, аромата е фантастична, а вкусот идеален.Ова е рецептот:     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Тава со тиквички Запечени тиквички Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо […]

Главни јадења

Пилешко со зеленчук: Најздравото, најмеко и најсочно месо

Кога еднаш ќе го пробате, сигурно често ќе го подготвувате месото на овој начин. Се подготвува во вода со додаток на сол и минимална употреба на зачини. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Главни јадења

Ќофте со моцарела во богат сос од домати

Ви донесуваме едноставен рецепт кој ќе ве воодушеви… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења

Не фрлајте јајца по Велигден: Идеја за брз и деликатесен ручек

Доаѓа период кога по постот за Велигден ќе се јадат многу јајца, но бидејќи секогаш фарбаме повеќе, оние кои остануваат може да ги искористите за вкусни ручеци.Ви нудиме идеја за француски компир.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос […]

Pastes, Главни јадења, Посно и веге

Печурки со макарони – Посен деликатес за постот пред Велигден

Направете вкусни и посни макарони со печурки. Совршен деликатес.Ова е рецептот:     Уживајте. Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони од две состојки Запечени пица […]