Tag: ручек

Главни јадења

Брз ручек: Пилешко со павлака

Рецепт кој може да ви послужи за „итни случаи“, кога немате многу време за готвење. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Видео, Главни јадења

Вкусен компир со колбаси – практичен ручек кој брзо се спрема

Крцкав компир од рерна со колбаси – одличен ручек! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс […]

Главни јадења

Супер идеја за ручек: Деликатесен запечен зеленчук

Супер идеја за ручек. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе […]

Главни јадења

Вкусен ручек со брокула

Едноставен и вкусен ручек со брокула и сирење. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за […]

Meat, Главни јадења

Ручек на модерните домаќинки: Ви требаат три состојки и 30 минути

Направете ручек кој е брз и за кој ви требаат половина час и три состојки. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Meat, Главни јадења

Кога не ви се готви по работа: Ручек за 15 минути

Кога сте уморни од работа и не ви се готви нешто долго и комплицирано. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Главни јадења

Пиперки полнети со кускус: Ако ви здосадиле класичните, пробајте ги овие полнети пиперки

Пиперки полнети со кускус – одличен рецепт за вкусен оброк! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Tips & Tricks

За печење без капак – Вака ручекот ќе биде мек

Ако сакате ручеците кои ги правите во рерна без капак да бидат сочни, а не суви и тврди, има еден мал трик. Ако правите месо, мусака, ѓувеч…во рерната ставете и некој мал сад со вода. Пареата ќе направи тие да крчкаат и да бидат меки. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Исчистете ги […]

Препораки

Грешка која ја правиме по ручек – Создава киселини, гасови и надуеност

По јадењето голема грешка е веднаш да јадете овошје, иако сите тоа го правиме често. Ако јадете овошје, стомакот се полни со повеќе воздух, и ќе имате киселини, а ќе бидете и надуени. Секогаш јадете или еден час пред или час по јадењето. Повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Шеф Марк де Јонг […]

Meat, Главни јадења

Супер по работа: Комплетен ручек кој ќе биде на маса за 20 минути

Направете си комплетен и вкусен ручек кој ќе биде на маса за 15 минути. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]