Tag: ручек

Главни јадења

Мусака од леб – едноставен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Направете вистински деликатес од стар леб кој го имате дома. Поврзани вести на Gotvi.mk Една поинаква мусака Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава Плескавица во пица лепче со кајмак Мусака на коцки Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе рецепти […]

Pastes

Тестенини на милион начини: Запечени јуфки со павлака

Тестенини можат да се направат на милион начини. Ние ви нудиме тестенини со павлака кои веднаш ќе ве освојат. Поврзани вести на Gotvi.mk: Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го […]

Главни јадења

Пригответе вкусен ручек за само 150 денари

Да, можно е! Вкусна риба на трпеза за само 150 денари и тоа кога ќе ја соберете цената на сите намирници. Поврзани вести на Gotvi.mk: Како да зготвите вкусен лосос? Љубители сте на риба? – Направете вкусна и крцкава печена пастрмка Со пет вкусни намирници до здраво срце Храна која […]

Meat

За сите гурмани – Потпечени плескавици

Направете плескавици на поинаков начин и уживајте во вкусот на убаво месо.  Поврзани вести на Gotvi.mk: Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Рецепт за вкусна мусака без месо – прсти да излижеш Телешко месо во сос од буковка Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена тава […]

Деликатеси

Направете ручек од леблебија – ќе се изненадите од резултатот

Верувале или не, може да направите вкусен вегетаријански специјалитет со наут. Одличен вкус и многу здравје во чинија.  Поврзани вести на Gotvi.mk: Ручек идеја: Компир со сланина – прсти да излижеш Рецепт кој го менува животот – направете ручек со три состојки Одлична идеја за ручек Посен ручек сосвежа буковка […]

Главни јадења

Љубители сте на риба? – направете вкусна и крцкава печена пастрмка

Ако сте љубители на рибата која важи за едно од најздравите јадења, ова е одличен рецепт за вас. Поврзани вести на Gotvi.mk: Одлична идеја за ручек Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Протеини – основа на ефикасните диети Како да ослабете според хороскопскиот знак Пастрмка со салата Како […]

Главни јадења

Шпагети „Карбонара”: Одличен ручек за љубителите на италијанската кујна

Ако сте љубители на италијанската кујна, ви нудиме одличнен рецепт за шпагети кои совршено одат со чаша бело вино. Уживајте во ручекот со бело вино! Поврзани вести на Gotvi.mk: Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен рецепт […]

Главни јадења

Лесен и здрав оброк во летните денови: Динстани тиквички со пченка

Во летните денови ни е потребна лесна и здрава храна. Ви препорачуваме салата со тиквички која има одличен вкус, а и нема да ве чини многу пари Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посно, вкусно и не дебелее: Полнети пиперки на поинаков начин Се сеќавате на Попај Морнарот? – имаше право кога велеше […]

Главни јадења

Викенд ручек: Уживајте во поховано пилешко со компири

Направете вкусен ручек викендов со кој ќе го соберете семејството на маса. Поврзани вести на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук Многу вкусно: […]

Tips & Tricks

Јадете пржени компирчиња во ова време и нема да се претворат во сало

Ако сте љубител на пржени компирчиња(а веруваме дека нема човек кој не е) тогаш треба да знаете и кога да ги јадете за да не се претворат во вашиот организам како масти и сало. За појадок ДА! Скробот кој го имаат го намалува холестеролот. Освен тоа, богат е со минерали […]