Tag: ручек

Деликатеси

Ова е повкусно од пица: Фокача со маслинки

Рецепт со кој ќе направите промена во секојдневното мени. Еве како да ја приготвите оваа фокача: Поврзани рецепти на Готви.мк: Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица […]

Meat, Главни јадења

Ручек идеја: Пилешки ќофтиња со пржени компирчиња

Направете супер богат и вкусен ручек за целото семејство. Верувајте, ќе уживаат сите генерации во вашиот дом  Поврзани вести на Готви.мк Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар 9 совети за […]

Главни јадења

Ручек идеја: Потпечени компири со брокула

Направете тава со компири и брокула – една поинаква мусака со зеленчук. Поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: […]

Pastes

Шпагети во сос од мелено месо – гурманите знаат што е добро

Направете вкусни шпагети болоњезе кои ќе ви станат омилен оброк. Ви требаат малку време и намирници за вкусен ручек на маса. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини […]

Главни јадења

Топчиња со богат вкус: Ќофтиња со зеленчук

Сите уживаме во вкусот на добро подготвени ќофтиња, а доколку во нив се додаде и зеленчук, вкусот е уште побогат. Еве супер идеја за ручек: Поврзани рецепти на Готви.мк Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук […]

Tips & Tricks

Нема да верувате: Ставете кока-кола во пилешко месо и гледајте што ќе се случи

Во кујната нема граници, се мешаат секакви состојки, зеленчук и овошје, но ова сигурно не сте го виделе до сега. Иако на прв поглед ви изгледа чудно, откако ќе го видите видеото ќе го направите веднаш овој специјалитет. Погледнете што треба да правите во видеото  Поврзани вести на Готви.мк Мед […]

Главни јадења

Ручек идеја: Компир на поинаков начин – направете потпечено пире

Сите уживаме во вкусот на домашно пире од компири, но Готви.мк ви нуди еден поинаков рецепт за омиленото јадење на сите генерации. Ова пире ќе биде готово за неколку минути. Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како […]

Главни јадења

Гулаш со тестенини – одличен ручек на вашата трпеза

Сите уживаме во вкусот на добро подготвен гулаш, а во комбинација со тестенини кои сите ги обожаваме, задоволството е уште поголемо 🙂  Поврзани вести на Готви.мк Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог […]

Главни јадења

Специјалитет на денот: Џигери во бело вино

Џигерите се одлично јадење и многумина од нас уживаат во нивниот вкус. Ви препорачуваме да ги направите со сос од бело вино ида уживате во пофалбите за одличниот ручек. Поврзани рецепти на Готви.Мк Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за […]

Главни јадења

Ви здодеа од готовите јадења? – направете пилешка чорба со кисело млеко

Ако ви здодеа од сувите и готови јадења, сè што ви треба се пилешки крилца за вкусна и здрава чорба во вашиот дом 🙂  Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ […]