Tag: ручек

Деликатеси

Вкусно месо во сос: Пилешко со павлака и индиски ореви

На менито денеска ви предлагаме да приготвите одлично пилешко со павлака кое има неверојатен вкус. Еве го рецептот: Повеќе рецепти на Готви.мк Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Главни јадења

Компир во тава за чиста десетка

Направете совршен ручек со компири каков што не сте направиле до сега. Поврзани рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес […]

Главни јадења

Летен ручек: Полнет модар домат во тава

Направете вкусен и богат ручек – На менито имаме модри домати полнети со одлични намирници чиј вкус долго нема да го заборавите. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко […]

Посно и веге

Рецепт за веге ручек со само една намирница: Крцкав пржен карфиол

Направете вкусен ручек за целото семејство. Карфиолот може да има неодолив вкус 🙂 Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење […]

Meat

Викенд ручек за цело семејство: Највкусните ќебапи

Направете вкусна комбинација за фамилијарен ручек кој ќе го направи викендот посебен 🙂  Поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири    

Главни јадења

Поховани фета залчиња – крцкаво и вкусно

Има ли нешто повкусно од похован кашкавал или поховани маслинки и зденки? Одговорот е поховани фета залачиња кои се топат во уста. Повеќе рецепти на Готви.мк Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос […]

Meat, Главни јадења

За љубителите на месо: Пикантна шарска плескавица

Плескавиците се омилено месо на многумина, а во комбинација со кашкавал имаат уште подобар вкус. Поврзани вести на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири      

Главни јадења, Посно и веге

Денеска на мени: Спанаќ со јајца и ориз

Направете вкусен ручек за целото семејство по рецепт на Попај 🙂 Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело […]

Главни јадења

Печено пилешко со домати и маслинки во тава

Вкусен ручек за целото семејство. Ако сте љубители на пилешкото месо, ви нудиме одличен специјалитет од кој „ќе ги излижете прстите“. Повеќе рецепти на Готви.мк Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  […]

Деликатеси

Деликатес: Не сте виделе поубаво сервирани компири

Направете вкусни компири на необичен и креативен начин. Потребни ви се неколку минути. Детално погледнете во следното видео: Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин […]